Altyapıyı neden müşteri hizmetlerinden sorgulamalıyız?

cptkucuk

Hectopat
Malum şu sıralar Online eğitim EBA vs. İnternet yavaş kalıyordu. Bende ilk iş altyapı sorgulayayım dedim. Türk Telekom sitesine girdiğimde 100Mbps desteklendiğini gördüm apartmanımızda. Bugünde bayiye gittik bağlamak için. Altyapı 12-16 Mbps anca destekliyormuş. Sizlerde Online başvuru yapıp boşuna alamayacağınız hızlarda paket almayın, paranızdan olmayın.

Girdiğin sitedeki 100Mbps ibaresinin sadece EBA'da geçerli olabilir, dikkat et. Turknet veya Milleni.com gibi sitelerden ev adresin ile altyapı sorgulaması yap. Orada gösteren değerler doğrudur. Bayiye gidince emin ol tokatlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Dandik pahalı paketleri kasmaya çalışıyorlar.

Az önce 16mbps paketi yaptık. Mbps to MB/S sitesinde 2 megabayt indirme hızı ölçtü. Açıkcası önceki internetimde ortalama 700 kilobayt indirme hızı aldığımı düşündüğümde beni tatmin eder sanırım. Hayırlısı

TT'deki elemanlar bilgisiz. Bir şey bildikleri yok. Sistemden bakmadığına bile eminim daha ADSL VDSL nedir bilmeyen TT elemanları var.
Taahhütlü internet servis sağlayıcılarından uzak durun diyoruz o kadar. Turk.net sitesinden ve Netspeed'ten altyapı sorgulama yapsaydınız da ona göre alabileceğiniz hızı öğrenseydiniz.

Geri
Yukarı