AM3 soğutucu AM4 sokete olur mu?

AsaMuro

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Vega 7
Anakart
MSI B450M-A Pro Max
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Elimde AM3 soketli kule tipi soğutucu var bilgisayarımda ise Ryzen 5 5600G APU olarak kullanıyorum ve overcloklu, oyun oynarken çok ısınıyor bu AM3 soğutucuyu AM4 anakartıma takmanın bir yolu ya da 300 TL'ye kadar önerebileceğiniz soğutucu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi

Bu soğutucu zaten Intel işlemciler için fakat BGY de bunu AMD işlemciye takanlar gördüm, anakartin üst kısmının vidalarını çıkartıp oradaki klipsler yardımıyla kurmuşlar ve maksimum 60 derece diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soğutucu zaten Intel işlemciler için fakat BGY de bunu AMD işlemciye takanlar gördüm, anakartin üst kısmının vidalarını çıkartıp oradaki klipsler yardımıyla kurmuşlar ve maksimum 60 derece diyorlar.
Özelliklerinde AM4 uyumlu olduğu yazıyor. Bahsettiğiniz sanırım farklı bir model.

Keşke araştırıp siteyi gözünüzle inceleseydiniz. Bahsettiği uyumluluk parçası anakarta vidalı geliyor zaten.

Ekran görüntüsü 2022-08-19 024751.png

Biraz araştırsanız hem Intel hem de AMD tarafında takılabilen soğutucu olduğunu görebilirsiniz.
Ayrıca konu sahibi bu soğutucudan bahsetmemiş, arkadaş konu sahibine soğutucu önerisinde bulunmuş.
Garip cidden. Abim r5 5500 ile beraber bu soğutucuyu kullanmasa inanacağım. Adam beni kendimle çeliştiriyor hala. :D

Geri
Yukarı