AM4 anakart önerisi

Güncellik istiyorsan 1200 TL'ye kadar çıkabiliyorsan B550M PRO VDH'ye de bakabilirsin.

Bu anakart hem B550 hem de uygun bütçeli sevdim.
Anakartın çok kötü Ryzen 5 3600 için.

Bende öyle düşünüyordum bir an tam tersi anladım işlemci de eski sandım ondan sordum.
İşlemciye göre eski kalıyor biraz çalışıyor ama büyük ihtimal işlemciyi RAM'i tam verimli kullana mıyor.

Anakart overclock vs. yapılmadıkça çok bir fark etmiyor.
Anakarta sadece kaldırıyor gözüyle bakarsan evet, böyle olur.

Ben de öyle düşünüyordum bir an tam tersi anladım işlemci de eski sandım ondan sordum.
İşlemciye göre eski kalıyor biraz çalışıyor ama büyük ihtimal işlemciyi RAM'i tam verimli kullanamıyor.
RAM kaynaklı bir sıkıntın yok RAM OC'si yapabiliyorsun ama işlemcine hiçbir şey yapamıyorsun. Tabii OC yapıp yapmama durumunu bilmiyorum ama Ryzen 5 3600 gibi bir işlemciye A320 takmak hoş değil.

Anakarta sadece kaldırıyor gözüyle bakarsan evet, böyle olur.

RAM kaynaklı bir sıkıntın yok RAM OC'si yapabiliyorsun ama işlemcine hiçbir şey yapamıyorsun. Tabii OC yapıp yapmama durumunu bilmiyorum ama Ryzen 5 3600 gibi bir işlemciye A320 takmak hoş değil.
Arkadaş anakartı muhtemelen RGB için alıyor, overclock vs yapılmadıkça gerçekten fark etmiyor. Anakart almak yerine daha mantıklı şeyler alınabilir, yeni işlemci anakart için para biriktirilebilir.
PCIe, MHz, hazır desktop destekleri nedir ki zaten!
PCIe 'leri arasında bir fark yok sanırım, MHz de destekliyordur herhalde.

Arkadaş anakartı muhtemelen RGB için alıyor, overclock vs yapılmadıkça gerçekten fark etmiyor. Anakart almak yerine daha mantıklı şeyler alınabilir, yeni işlemci anakart için para biriktirilebilir.
Biz burada enayi gibi 5. Nesil işlemciler için B550, X570 anakart alıyoruz zaten. Aynı mantık, 3600 için daha yeni ve uzun desteği olan bir anakart alınmalı.

Geri
Yukarı