AM4 Sıvı Soğutma Pompası

unverdic

Hectopat
Herkese iyi günler.
Elimde 240mm Sıvı Soğutma radyatörü var. Bunu kullanmak istiyorum ve işlemcime uygun soket te olan bir pompa almak istiyorum. Pompa bulduktan sonra soğutma borusu ve sıvısınıda temin edebilirim.
AM4 soket işlemci üstünde olan pompa bulabileceğim bir yer var mı yada satan birileri var mı.
Ya da bu radyatör kullanabileceğim farklı pompa seçenekleri var mı ?

Son düzenleme:
Herkese iyi günler.
Elimde 240mm Sıvı Soğutma radyatörü var. Bunu kullanmak istiyorum ve işlemcime uygun soket te olan bir pompa almak istiyorum. Pompa bulduktan sonra soğutma borusu ve sıvısınıda temin edebilirim.
AM4 soket işlemci üstünde olan pompa bulabileceğim bir yer var mı yada satan birileri var mı.
Ya da bu radyatör kullanabileceğim farklı pompa seçenekleri var mı ?
Merhaba sadece bilgilendirme yapmak istiyorum. Basit bir custom sıvı soğutmada olan parçalar;
1- Pompa
2- Cpu sıvı bloğu
3- Radyatör
4- Rezervuar
5- Boru ( slikon veya akrilik sert boru )
6- Boru ebatına ve cinsine göre rakorlar ( 5. açıklamadaki seçeneğe göre )

Yani anladığım kadarı ile elinizde sadece bir radyatör var. Geri kalan parçaları da doların artışını göz önünde bulundurursak en az 400 - 500 TL'ye temin edersiniz. Kaldıki bunların montajından anlamadığınızı varsayalım. Bir sürü sıkıntıya girip bu kadar masraf etmenin bir anlamı yok. Gidin bence Corsair veya Nzxt marka kapalı ünite sıvı soğutma alın daha mantıklı. Bu ara da ben custom sıvı soğutma yapıyorum ve masrafını iyi biliyorum.

Bu ve diğer konularıma bakabilirsiniz; Corsair 450D & Custom sıvı soğutma

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı