AM4 soket ve 2200G/2400G uyumu

DtJawbone

Hectopat
Daha fazla  
Bu işlemciler ile sistem toplamak isteyenlerin dikkatine bu işlemcilere uyumu mümkün kılan BIOS güncellemesi yapılmamış AM4 anakartlar 2. nesil Ryzen işlemciler ile boot etmiyormuş. Bu işlemcilerle ilgili çok yazı okudum ama bu bilgiyle karşılaşmadım. Sistemime alacağım monitörü incelemek üzere Vatan'a gittiğimde öğrendim. Bunu doğrulacak nitelikte makale AMD sitesinde mevcut ve tüketiciye bir "bootkit" yani sistemi açacak bir işlemci göndererek bu işi çözüyorlarmış. Türkiye'de bu süreçler ne şekilde işlemekte 10 günlüğüne işlemci gönderme olayı var mı?

Unable to Boot New Desktop System Configured with AMD 2nd Generation Ryzen™ Desktop Processor, and AMD Socket AM4 Motherboard

Satıcı firma ya da yetkili servisimiz ilgili güncellemeyi yaparak da çözülebilir diyorlar. Vatan'daki ilgilenen arkadaş biz yapmıyoruz dedi. itopya'da ise anakartların güncellenerek gönderildiği yazmakta. Asus PRIME B350M-A AMD Çipset B350 Soket AM4 DDR4 2666MHz HDMI USB 3.1 Anakart |ITOPYA benim karşılaştıklarım bunlar. Diğer satıcılar herhangi bir not düşmemişler ama sistem kurmuş başka satıcılardan sistem kuran arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa faydalı olacağına inanıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı