AM4 uyumlu soğutucu önerisi

Kasa modelim bu. Beyaz iyi dursa da benim kasaya uymaz gibi geliyor. Büyük ihtimalle yarın kırmızı olanını alacağım. Yarın akşama kadar Artic 34 Duo alternatifi bir ürün önerebilen olursa dikkate alacağım :)
1584826986419.png

R5 2600 ve Arctic 34 Duo sahibiyim. Bu kombinasyonla 4.2 GHz cok zor bu sogutma yetmiyor 4.1 GHz'de bile 80 dereceleri buldu artmaya da devam ediyordu iptal ettim. Cok isityorsaniz saglam bir sivi sogutmayla yapabilirsiniz ona da degmez. 3600 alin daha iyi.
Ayrica neden 4.2 GHz? O kadar fark yaratmiyor 4 GHz'den sonrasi gereksiz gurultudur bu islemci icin.
Performans artisi istiyorsaniz mimari yükseltmeniz gerek.

R5 2600 ve Arctic 34 Duo sahibiyim. Bu kombinasyonla 4.2 GHz cok zor bu sogutma yetmiyor 4.1 GHz'de bile 80 dereceleri buldu artmaya da devam ediyordu iptal ettim. Cok isityorsaniz saglam bir sivi sogutmayla yapabilirsiniz ona da degmez. 3600 alin daha iyi.
Ayrica neden 4.2 GHz? O kadar fark yaratmiyor 4 GHz'den sonrasi gereksiz gurultudur bu islemci icin.
Performans artisi istiyorsaniz mimari yükseltmeniz gerek.
Ben zaten stok soğutucu ile 80 derecelerde 4.0GHz görebiliyorum. Şuan çok ısınmasın diye 3.8GHz kullanıyorum. 4.1GHz için işlemciye kaç V verdiniz ?

Tam hatirlamiyorum 1.35 civariydi sanirim
Voltaji birim birim artirmistim ki 4.1'de calisabilcegi en dusuk voltajda calissin diye. Buna ragmen sicakliklar cok artti ve butun fanlarin maximumda calismasi gerekiyordu.

Tam hatirlamiyorum 1.35 civariydi sanirim
Voltaji birim birim artirmistim ki 4.1'de calisabilcegi en dusuk voltajda calissin diye. Buna ragmen sicakliklar cok artti ve butun fanlarin maximumda calismasi gerekiyordu.
Testlere baktığımda biri 1.41V ile 4.2Ghz vermişti ve sıcaklık 65 derece civarıydı. Ben en iyisi biraz daha araştırayım :)
27/03/19 tarihli edit:

Ürün elime ulaştı ve montajını yaptım. Soğutması gerçekten mükemmel 😀

3.8GHz OC haliyle Cinebench testinde 48 derece üstünü görmedi.

4.1Ghz OC yaptığımda ise Cinebench testinde 66 derece üstünü görmedi. Oyunlarda ise 52-55 derece arasında.

4.2GHz yapamadım. Nedeni soğutucu değil anakartım.

Bana bu soğutucuyu öneren herkese teşekkür ederim 😀

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı