AM5 anakarta AM4 sıvı soğutucuyu takabilir miyim?

Diyadinbeyy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, MAG Mortar B650M Wi-Fi anakart DDR5 aldım ama aldığım sıvı soğutucu (Lian Li galahad AiO 360) AM4 destekliyor. Bunun bir çözümü var mı vida yuvaları eşleşmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

AM5 soket LGA1718 olduğu için LGA1700 soket sıvı soğutucuları destekleyeceğini düşünüyorum. Buradaki bilgiye göre LGA1700 desteği içeriyor. Bir onunla deneyin isterseniz.

1679500572402.png

AM5 ile AM4 soketin vida delikleri birebir aynı ve arka plakasız AM4 soğutucuların tamamı doğrudan AM5 uyumlu. Bildiğim kadarıyla Galahad soğutucular arka plakasız, soketin plastiklerine takılıyor. Muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyorsun.

AM5 ile AM4 soketin vida delikleri birebir aynı ve arka plakasız AM4 soğutucuların tamamı doğrudan AM5 uyumlu. Bildiğim kadarıyla Galahad soğutucular arka plakasız, soketin plastiklerine takılıyor. Muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyorsun.
Kutunun içinden çıkan 3 başlık var, deniyorum ama 3 başlıkda anakarttaki vida yerine denk gelmiyor.

Kutunun içinden çıkan 3 başlık var, deniyorum ama 3 başlıkda anakarttaki vida yerine denk gelmiyor.
Dakika 1:22'den itibaren nasıl takılacağını gösteriyor. AMD de vidalama yok. Yeni modellerinde değiştiyse bilemem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı