Amaca giden her yol mübah mıdır?

Berkay9

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD ryzen 5 7640HS
SAMSUNG DDR5 16GB 5600MHZ RAM
NVİDİA GeForce RTX4050
1TB SSD
Amaca giden her yol mübahtır cümlesini savunabilseydik nasıl savunurduk? Sizce amaca giden her yol mübah mıdır?

Amaca giden yolda benim birini öldürmem gerekiyorsa, birini incitmem gerekiyorsa, birini ruhsal olarak çökertmem gerekiyorsa, kısacası birinin haklarını ihlal ediyorsa mübah değildir bana göre. Bir de şöyle bir durum var :) Amaca giden yolda yol müsaitse ve kırmızı ışıkta geçmem gerekiyorsa, okulu birkaç günlüğüne asmam gerekiyorsa, ders çalışmak yerine kitap okumak gerekiyorsa, yine birinin haklarını ihlal etmemek kaydıyla bana göre mübah diyebilirim :)

Bu sözü AC'de duydum lakin oyunlarda mübah, gerçekte değil :D. Hedeflerine daha çabuk ulaşmak isteyen insanlar bunu uygular. Sahte diploma çıkarmak, hedeflerine engel olanları misliyle cevap vermek gibi. Yaptığın iyilik, kötülük her türlü geri dönüyor, doğru sandığın şeylerin sonucunu tekrar tekrar düşünmek gerek.

AK Parti'ye oy vererek savunabilirsin bu onlarin mottosu. Hatta Tayyar beyin tam da bunu savundugu bir mektubu var.
Tayyip'le ilgili örnek verecektim (bu konuya en iyi örnek olacak karaktere sahip reisim) lakin biri gider hakaretten tutuklatır beni uğraşmayalım.

Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı