Amazfit Verge Akıllı Saat İncelemesi

Merhabalar. Bugün sizlerle birlikte Amazfit Verge adlı akıllı saat hakkında görüşlerimi, ürünün eksilerini ve artılarını paylaşacağım.
1609833662841.png
1609834185214.png

Öncelikle kutu içeriğine bir bakalım:
1 tane şarj aleti,
1 tane kullanma kılavuzu,
Ve saat.
1609834076188.png

Kutunun içinden adaptör çıkmıyor, fiyatı azaltmak için kutu içeriğine adaptörün dahil olmadığını düşünüyorum. Bu benim için bir şey değiştirmiyor, eksi ya da artı olarak değerlendirmeyeceğim.

Saati açıp telefona ve internete bağladıktan sonra ortalama 30 dakika süren bir güncelleme geliyor.

Kutu açılışını yaptığımıza ve ürünü sorun olmadan çalıştırdığımıza göre ürünün artılarına ve eksilerine gelelim:
Ürünün artıları:
+Saat üzerinden müzik dinlenebiliyor ancak ses kalitesi konusunda çok yüksek beklentilere girmeyin.
+Saat üzerinden telefon konuşması yapabiliyorsunuz,
+Adımsayarı doğru ve hızlı çalışıyor,
+GPS ve pusulası var,
+Hızlı şarj oluyor,
+12 tane spor modu var,
+IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikası var. Ancak şunu belirtmekte fayda var, IP68 duş alabileceğiniz veya havuza girebileceğiniz anlamına gelmiyor, yani pek bir şey beklemeyin.
+Kesinlikle fiyat/performans ürünü.

Ürünün eksileri:
-Kordonu daha kaliteli olabilirmiş,
-Saatin arayüzünde hafif kasmalar var,
-Telefon konuşması yaparken karşı tarafın sesi az geliyor (müzik dinlerken gelen ses gayet yeterli),
-Kullanım kılavuzu çok kısa, yeteri kadar bilgi yok,
-Şarj ürün özelliklerinde yazıldığı 5 gün değil, 3 gün falan gidiyor,
-Üründe Türkçe arayüz yok. Açıkçası Türkiye'de bu kadar çok satılan bir akıllı saatte Türkçe bir arayüz beklerdim, ancak herkesin anlayabileceği türden basit bir İngilizce kullanılmış.

600 TL civarlarında bir akıllı saat arıyorsanız tercihiniz kesinlikle Amazfit Verge olmalı, bu fiyatta şu an daha iyisi yok. Açıkçası saat benim hoşuma gitti, az ve öz bir şekilde bir inceleme yazmaya çalıştım umarım aklında soru işareti olan kişilere yardımcı olabilmişimdir. 😊

Güzel inceleme.

Ben sanırım 2019'un başında 100₺'ye BIM'den Prozone akıllı saat almıştım, ne zaman aldığımı pek hatırlamıyorum. Hala çalışıyor. Arama cevaplayabiliyorum ve telefonun sesini aktarabiliyorum. Eğer Bluetooth ve otomatik ekran açılma açıksa 1 gün gidiyor, değilse 4 gün idare ediyor.

:)

Güzel inceleme.

Ben sanırım 2019'un başında 100₺'ye BIM'den Prozone akıllı saat almıştım, ne zaman aldığımı pek hatırlamıyorum. Hala çalışıyor. Arama cevaplayabiliyorum ve telefonun sesini aktarabiliyorum. Eğer Bluetooth ve otomatik ekran açılma açıksa 1 gün gidiyor, değilse 4 gün idare ediyor.

Malzeme kalitesi ve SoC performansı olarak aynı değiller. Bataryanın kalitesini, genel malzeme kalitesini ve mikrofon kalitesini dememe bile gerek yok. Bu bütçede Verge rakipsiz ve çok iyi.

Güzel inceleme.

Ben bu sene 100 tl'ye Arama yapmayanından aldım, şarjı 2 gün gidiyordu, sonra saatin ekranının otomatik açılmasını kapattım, 2 hafta gitmeye başladı:D
Starcom E8'idi.
Ama suya dayanıklı çıktı, hiç kolumdan çıkmıyor.

Malzeme kalitesi ve SoC performansı olarak aynı değiller.
Hocam, BİM'den 100₺'ye bir saat almışım ve hala çalışıyor. Bence bu mucize. :D

Mi Band 4 bilekliğimin bile kordonu koptu, kendisi hala sağlam.

Yeni konular

Geri
Yukarı