Amazon 1200$ Laptop Önerisi

Amazon'dan Laptop almaktan açıkçası pek hoşnut değilim. Neden mi ? Bu işin kargo ücreti var, gümrük vergileri var, 1200$'dan bahsediyoruz sonuçta. Bence mantıksız. Ama tabi ki sizin kararınız :) Saygım sonsuz...

Yaz sonu amazon'dan 1.800 dolarcivarına laptop almayı düşünüyorum ben de. Ama vergi veriyor muyuz yani ekstra bir ücret çıkar mı ksrşımıza? (Kargo ücretsiz )

Amazondan 1500 dolar veya 1500 euro üstü hiç bir şey almayın. Çünkü bu fiyatın altında gümrük vergisi %18 iken, bu fiyattan sonra gümrük vergisi %50ye çıkıyor. Dolayısıyla 900 dolar vergi ödersiniz gümrükten geçirebilmek için.

Evet araştırdım biraz 1500 dolar üzeri çok sıkıntı. Peki 1400 dolar civarında alsam %18 vergiyle amazondaki satıcılar güvenilir mi sizce? Türkiye'den aldığımızda ciddi miktarda pahalıya geliyor malesef.

Evet araştırdım biraz 1500 dolar üzeri çok sıkıntı. Peki 1400 dolar civarında alsam %18 vergiyle amazondaki satıcılar güvenilir mi sizce? Türkiye'den aldığımızda ciddi miktarda pahalıya geliyor malesef.

Amazondaki satıcılar güvenilirdir. Ancak siz yine de "Fulfilled by Amazon" ibaresinin yer aldığı ürünlerden alın. Bunların farkı, satıcı ürünü satması için Amazona veriyor, ürün direk Amazonun deposundan çıkıyor, size ulaştıktan sonra Amazon parasını satıcıya aktarıyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki konuya bakabilirsin, orada Amazon'dan alışveriş için bilmen gereken her şey yazılı.

Sıcak Fırsatlar 05.06 00:40 Güncellemesi! TR'NİN EN BÜYÜK AMAZON REHBERİ 3.YILINDA!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı