Amazon 800$ Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Selam Elnur. Seçtiklerin iyi olsa da dengesiz. İstersen daha iyisini ve ucuzunu önerebilirim:

bandicam 2017-07-22 16-12-20-040.jpg

bandicam 2017-07-22 16-12-29-566.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar uyumsuz. İşlemcinizi Ryzen 5 1600 modeliyle değiştirin. RAM'leri DDR4 masaüstü RAM'leri olarak 3000-3200 MHZ seçin. SSD olarakta Samsung 850 EVO serisini öneririm.

Buyur:

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Abi sistem toplamakdan pek anlamam. Seçtiklerimi de best seller arasından seçtim. Parçaların uyumsuz olması ne demek? Seçtiklerim iyi değilmi?

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Abi sistem toplamakdan pek anlamam. Seçtiklerimi de best seller arasından seçtim. Parçaların uyumsuz olması ne demek? Seçtiklerim iyi değilmi?

• Hayır. İyi değil. Öncellikle Ryzen gibi bir işlemci varken İntel seçme. Ryzen daha iyi.
  • DDR3 RAM seçmişsin. Artık DDR4 varken DDR3 seçmek saçmalık olur.
  • Seçtiğin işlemci OC potansiyeline sahip değil. Onun için sıvı soğutma seçmene gerek yok.
  • Son olarak da, sana mis gibi sistem dizdim:) nNeden beğenmiyorsun anlamıyorum.

Anakartınız AMD AM4 soket yapısına sahipken, işlemciniz İntel 1151 pin. Bu yüzden uyumsuzlar ve takamazsınız. Aynı şekilde RAM bellekleriniz DDR3. Anakartınız DDR4 desteklemektedir. Bu yüzden o RAM'ler ile anakartınızı kullanamazsınız.

• Hayır. İyi değil. Öncellikle Ryzen gibi bir işlemci varken İntel seçme. Ryzen daha iyi.
  • DDR3 RAM seçmişsin. Artık DDR4 varken DDR3 seçmek saçmalık olur.
  • Seçtiğin işlemci OC potansiyeline sahip değil. Onun için sıvı soğutma seçmene gerek yok.
  • Son olarak da, sana mis gibi sistem dizdim:). Neden beğenmiyorsun anlamıyorum
Yok kardeşim Estağfurullah beğenmemek değil. Bilmediğim için soruyorum aradaki fark ne o yüzden?

Ha pardon o zaman. Tamamen yanlış anlamamdan kaynaklandı. Umarım alınmamışsındır.
Problem yok kardeşim. Sizin tavsiyeleriniz benim için önremli öğrenmem için. Peki AMD Ryzen 5 1400, 1500X ve 1600 işlemcileri arasındaki fark ne? 3nü de ala bilirim o yüzden soruyorum. Aralarında fark çokmu?

Anakartınız AMD AM4 soket yapısına sahipken, işlemciniz İntel 1151 pin. Bu yüzden uyumsuzlar ve takamazsınız. Aynı şekilde RAM bellekleriniz DDR3. Anakartınız DDR4 desteklemektedir. Bu yüzden o RAM'ler ile anakartınızı kullanamazsınız.
Abi Amazonda SSDlere bakıyorum. Sen Samsung önerdin Hüseyn kardeşim Crucial önerdi aa sitedeki temmez sistem tavisyelerinde Sandisk öneriliyor. Her yerde farklı şeyler önerildiği üçün benim kafam karışıyor. Hangisi daha iyi abicim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı