Amazon Alışverişinde Ücretsiz Kargo Talebi

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar. Daha önce bir konuya cevap olarak Amazon alışverişlerinde nasıl ücretsiz kargo talebinde bulunabileceğimizi yazmıştım. Ancak konu olarak açmak daha faydalı olacaktır çünkü bununla ilgili mesaj geliyor ve ben eski konuyu bulamıyorum. :)

Öncelikle her alışverişte ücretsiz kargo kullanamıyorsunuz. Ben beş ürünü ücretsiz kargoyla alınca uyarı maili gelmişti. Aşırıya kaçmamak gerek. Ayrıca talebiniz reddedilirse ikinci bir mail atarak ücretsiz kargo talebinde bulunabilirsiniz. Bu, mailinizi yanıtlayan Amazon çalışanına ve sizin yazdığınız maile bağlı. Özet olarak siz mail atarak ürünü almak için kargo ücretini ödeyemeyeceğinizi, bu konuda onlardan yardım istediğinizi belirteceksiniz.
  • Kargo indirimini almak için ürünün sipariş olarak kayıtlı olması gerekmektedir. Sepete eklenmiş olan üründe kargo ücreti iptal ettirilemez. Eğer kartınızda kargo ücreti için de yeterli miktarda para varsa parayı sipariş anında otomatik olarak çekeceğinden ödemeyi geri alma şansınız olmayabilir. Bu sebeple kredi kartıyla satın almadan önce boş bir ön ödemeli kart ile satın almayı deneyin.
  1. Help -> Need More Help? -> Contact Us kısmına girin.
  2. Birinci seçenekten "An Order I Placed" seçili olarak gelecektir. O kalsın.
  3. Alttaki "Select an Issue" kısmından "More Order Issues" diyelim. Seçince altta bir tane daha çıkacak, ona da "Other order question or issue" diyelim.
  4. Açılan kutucuğa "Shipping Price" yazabiliriz. Tamamladıktan sonra alttan E-mail'i seçelim.
  5. Açılan penceredeki kutucuğa İngilizce olarak kargo indirimine ihtiyacımız olduğunu belirtmemiz gerek. Ben ilk siparişim için böyle yazmışım:
"Hello. I can't pay because of shipping price. Can you help me for my first order? Thank you."
Anlamı ise: "Merhaba. Kargo ücreti sebebiyle ödemeyi yapamıyorum. İlk siparişim için yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler."

Siz de bu mail yoluyla derdinizi anlatarak kargo ücret iptalini isteyebilirsiniz. Sistem olarak en geç on iki saat içinde cevap gelmesi gerekmekte. Ancak birkaç saat içinde geri dönüş yapılıyor. Red cevabı alırsanız tekrar deneyebilirsiniz. Ancak karşı tarafı bıktırırsanız veya tekrar tekrar mail atarsanız hesabınızın kapanma riskinin olduğunu da belirteyim. Teşekkürler.

Siteye girmeyeli yaklaşık 6 ay oldu. Bu gün Amazon'dan MSI kulaklık aldım.
İlk olarak kargo ücreti ödememek istediğimde sadece 10 Dolar bedava kredi verebileceğini söyledi ve hesabıma gönderdi onu. Bu gün kart numarasını vs. girdim bir daha deniyeyim dedim şansımı ve sonuç... :D

Arkadaşlar inanılması zor ancak hem 10 dolar indirim hem de kargo ücretini ödemiyorum kulaklık için. Kulaklık ücreti normalde 49 $+ 20 $ kargo, benim kartımdan çekilecek tutar 39 $
Teşekkürler Amazon :)

Denedim ama "Oguzhan since this is an international order I'm not able to change the shipping charges. We have not charge for this order since we charge you when the order is going to ship and not when the order is placed"
dedi. Sanırım artık yapmıyorlar.

Peki deniyorum hemen

Sanırım bana yazdığı mesajda ürününüz gemide değil ben de kargo ücretini düşemiyorum falan demiş. İngilizcesi iyi olan bakabilir mi acaba?
"Oguzhan since this is an international order I'm not able to change the shipping charges. We have not charge for this order since we charge you when the order is going to ship and not when the order is placed"

Teşekkürler.

13988010_620120131487634_1052918779085854116_o.jpg

13975372_620120074820973_5756373203793179193_o.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı