Amazon Amerika'dan H100i v2 getirtmek sorun olur mu?

Dostlar Amazon Almanya da ürün stoklara girdi fakat bu sefer de Türkiye ye gönderim yapılmamaktadır yazıyor. Fakat önceden sepete eklediğim ürünü satın almaya kısmına kadar getiriyor henüz denemedim ama sıkıntı olur mu?
Amazon.de'de böyle sıkıntılar olabiliyor. Türkiye'ye gönderilmiyor yazan ürün ödeme aşamasına gelince gönderilebiliyor. Ödeme kısmında sıkıntı çıkmıyorsa alabilirsiniz.

Ben daha önce h100i v2 aldım sorun çıkmadı banka hesabımda usd olmadığı için TRY şeçtim çünkü benim bildiğim kadarıyla banka hesabınızda usd yoksa TRY varsa usd şeçerseniz daha fazla para çekiyor diye biliyorum.

Ben daha önce h100i v2 aldım sorun çıkmadı banka hesabımda usd olmadığı için TRY şeçtim çünkü benim bildiğim kadarıyla banka hesabınızda usd yoksa TRY varsa usd şeçerseniz daha fazla para çekiyor diye biliyorum.

Amazon kur fiyatını farklı alıyor bence de TRY veya USD seçiminde pek bi fiyat farkı olmaz. Şimdi kafamı kurcalayacak şey vergi mevzusu. Şu an amazon.de üzerinde baktığımda 526 TL tutar gösteriyor bu fiyatın bana en son yansayacağı fiyat 650-700 tl gibi bi değer olacaksa o fiyata Türkiye de de birkaç sitede buluyorum zaten.

Amazon kur fiyatını farklı alıyor bence de TRY veya USD seçiminde pek bi fiyat farkı olmaz. Şimdi kafamı kurcalayacak şey vergi mevzusu. Şu an amazon.de üzerinde baktığımda 526 TL tutar gösteriyor bu fiyatın bana en son yansayacağı fiyat 650-700 tl gibi bi değer olacaksa o fiyata Türkiye de de birkaç sitede buluyorum zaten.
Ödeme ekranında 555 tl demiş orada her şey dahil ürünü amazon satıyorsa sonradan vergi çıkarsa amazon öder başkası satıyorsa ödemez.

Ödeme ekranında 555 tl demiş orada her şey dahil ürünü amazon satıyorsa sonradan vergi çıkarsa amazon öder başkası satıyorsa ödemez.

Satıcı corsair. Umarım vergi konusunda sıkıntı çıkmaz. Çıkarsa da ders çıkarmış olurum artık buradan yazarım :D

Arkadaşlar bazı durumlardan dolayı son anda karar değişikliği yaparak Corsair H100i v2 yi sanalmarketim üzerinden 600 TL ye satın aldım. Ürün bir gün içerisinde şubeye geldi, ev yakın olduğu için kendim şubeden teslim aldım. Amazon u gerçekten denemek istiyordum ama tahmini ne kadar vergi yansıyacağını bilemediğim için açıkçası gözüm korktu bunun için daha düşük tutarlı bir iki ürün getirerek denemeye karar verdim. Bunlar da muhtemelen corsair ml120 ve 140 fanları ve mouse pad gibi ürünler olacak. Her ne kadar tam olarak net bir cevap alamasam da cevaplarınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı