Amazon Avrupa kredi kartına taksit yapıyor mu?

bertek41

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Türkiye'den fahiş fiyatlardan RTX 3060 almak yerine Amazon Avrupa'dan RTX 3060 Ti almaya karar verdim. Elimde Axess ve QNB Finansbank'ın kredi kartları var kartların uygulamasından faiz sebebiyle taksit yapmak istemiyorum direkt satın alırken taksit yapılıyor mudur?

Ben yapmıyor diye biliyorum çünkü yurt dışı alışveriş sitelerinde satın alma işlemi hemen hemen aynı eBay, alibaba group, Newegg taksit imkanı yokken Amazon'un yurt dışı menşeili satıcılarında neden olsun? Fakat satıcı Türk kuruluşu ise taksit imkanı bir nebze mümkün.

Sadece Almanya değil gün içinde bir çok ülkeye stok düşüyor Amazon üzerinden.
Ama botlar hepsini topluyor. Yazdan önce kart alamazsınız %95 ihtimalle.
Ben yapmıyor diye biliyorum çünkü yurt dışı alışveriş sitelerinde satın alma işlemi hemen hemen aynı eBay, alibaba group, Newegg taksit imkanı yokken Amazon'un yurt dışı menşeili satıcılarında neden olsun? Fakat satıcı Türk kuruluşu ise taksit imkanı bir nebze mümkün.
1614454185677.png
1614454203653.png

Yani yapılıyor.

Yurt dışındaki bazı amazon sitelerinin ürünleri aynı zamanda amazon Türkiye üzerinde de açılıyor. Bir nevi aracılık hizmeti veriyor, ürün yine yurt dışından size ulaşıyor. Bu şekilde alırsanız taksitli olarak alabilirsiniz. Fakat yurt dışı sitelerden sipariş verirseniz taksit / puan gibi seçeneklerden faydalanamazsınız. Yurt dışı sitelerinden yapacağınız alışveriş döviz olarak çekilip daha sonra TL'ye çevrilir. Bu nedenle daha sonra taksitlendirme işlemine de bankanız müsaade etmeyebilir. Bunun dışında döviz ile çekim yapılacağı için hafta sonlarında ve hafta içi mesai saatleri dışında çekim yapılmaması sizin için daha avantajlı olur. Eğer bu zaman aralığının dışında çekim yapılırsa bankalar kur oranını çok daha yüksek hesaplar.

Ama botlar hepsini topluyor. Yazdan önce kart alamazsınız %95 ihtimalle.

Eki Görüntüle 899104Eki Görüntüle 899105

Yani yapılıyor.
Hocam amazon.com.tr üzerinden yabancı satıcılar değil direkt amazon.de amazon.fr amazon.it sitelerinden ama Amazon satıcısından olmak üzere bahsediyorum.
Yurt dışındaki bazı amazon sitelerinin ürünleri aynı zaman da amazon Türkiye üzerinde de açılıyor. Bir nevi aracılık hizmeti veriyor, ürün yine yurt dışından size ulaşıyor. Bu şekilde alırsanız taksitli olarak alabilirsiniz. Fakat yurt dışı sitelerden sipariş verirseniz taksit / puan gibi seçeneklerden faydalanamazsınız. Yurt dışı sitelerinden yapacağınız alışveriş döviz olarak çekilip daha sonra TL'ye çevrilir. Bu nedenle daha sonra taksitlendirme işlemine de bankanız müsaade etmeyebilir. Bunun dışında döviz ile çekim yapılacağı için hafta sonlarında ve hafta içi mesai saatleri dışında çekim yapılmaması sizin için daha avantajlı olur. Eğer bu zaman aralığının dışında çekim yapılırsa bankalar kur oranını çok daha yüksek hesaplar.
Taksitlendirme satın alınan zaman hesaplanıp oradan işlem yapılmıyor mu her taksitte kura göre işlem mi yapılıyor?

Hocam amazon.com.tr üzerinden yabancı satıcılar değil direkt amazon.de amazon.fr amazon.it sitelerinden ama Amazon satıcısından olmak üzere bahsediyorum.

Taksitlendirme satın alınan zaman hesaplanıp oradan işlem yapılmıyor mu her taksitte kura göre işlem mi yapılıyor?

Hayır her taksitte değil. Örneğin bir sipariş verdiniz. Yurt dışı sitesi kartınızdan 600 dolar ücret çekecek. Eğer bu ücreti mesai saatleri içinde çekerse bankanız dolar kurunu 7,00 TL'den alıyorken mesai saatleri dışında 7,30-40 üzerinden hesaplar. Bu nedenle normalde sizden alınacak tutar 4200 TL iken 4440 TL ödersiniz.

Hayır her taksitte değil. Örneğin bir sipariş verdiniz. Yurt dışı sitesi kartınızdan 600 dolar ücret çekecek. Eğer bu ücreti mesai saatleri içinde çekerse bankanız dolar kurunu 7,00 TL'den alıyorken mesai saatleri dışında 7,30-40 üzerinden hesaplar. Bu nedenle normalde sizden alınacak tutar 4200 TL iken 4440 TL ödersiniz.
Hocam o pek sıkıntı olmaz yine de Türkiye'den ucuza geliyor ama taksitli almam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı