Çözüldü Amazon.com telefon siparişi sonrasında hesap kilitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

November_88

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bundan 3 gün önce www.amazon.com.tr adresinden Oppo A52 telefonunu sipariş ettim. Sipariş ettikten sonra 1 gün geçti, herhangi bir sorun yok siteye giriyorum kargo takip vs çıkıyor. Aradan 1 gün daha geçiyor hesabım kilitleniyor ve e-mail kutuma şöyle bir posta geliyor. Posta kutusunda ne yazdığı görsellerde mevcut. Ama posta kutusunda şu yazı kafama takıldı "bekleyen tüm siparişleri veya abonelikleri iptal ettik." Neden mi kafama takıldı? Çünkü; 13 Mayıs'da benim banka hesabımdan telefon için 2.299.00 Türk lirası çekiliyor ve posta kutusuna siparişleri iptal ettik diyor. Şimdi anlamadığım hem parayı alıp hem siparişi iptal edip hem de hesabımı mı kilitliyorlar? Böyle bir şey yapma lüksleri yok. Yani madem hesabı kilitleyip siparişi iptal ediyorsunuz neden paramı iade etmiyorsunuz? Dün hesabımı açmak için bir takım evrak yolladım. Kartımın son 4 hanesinin fotoğrafını çekip yolladım. İnternet bankacılığına girip hesap özetimi yolladım. Bugün Amazon'dan yine bir mail geldi. İngilizce yazmışlar ama ben size söyleyeyim. Son 4 hanesi **** ile sona Eren mastercard/visa ödemenizin sahipliği doğrulayamadık diye. amazon.com adresine tekrar giriyorum. Bu sefer daha farklı bir sayfa. Sadece fatura adresi, kartın son 4 hanesinin fotoğrafını falan istiyorlar. Bu sefer bundan 5 gün önce sipariş ettiğim Hepsiburada.com adresinden banka hesabımın dekontunu. PDF dosyası olarak yolladım. Ayrıca kartın fotoğrafını çekip yolladım. Sizce ne yapmalıyım? Neden telefon ücretini alıp, hesabı kilitleyip siparişi iptal ediyorlar? Paramı neden iade etmiyorlar?
Şu an saat Gece 05:03, Amazon'dan bir mail geldi. Mail'de "Bu hesaba erişiminizi sağladık ve beklemede olan tüm siparişleri işleme aldık. Siparişlerinizin durumunu web sitemizin "Hesabım" bölümünden takip edebilirsiniz." Adlı bir yazı bulunmakta. Sanırım Türkiye'de çok fazla kredi kartı dolandırıcılığı yapıldığı için böyle bir sistem geliştirmişler. Bu arada banka hesabımın dekontunu. PDF dosyası olarak gönderdikten sonra açıldı. Yine aynı durumu yaşayan olursa bilgilendireyim dedim.

Dosya Ekleri

• mail.png
    mail.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı