Amazon.com.tr fiyatlarının yüksek olması

samet keleş

Hectopat
Daha fazla  
Amazon Türkiye neden kargo ve vergiyi ekleyip satıs yapmıyor? TR'deki magazalarla aynı fiyata ürünleri satıyor böyle de pek bir esprisi kalmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapsın adamlar zarar ederek mi satsınlar ? :D Uygun fiyatlı ürünler var bakarsan bulabilirsin. Saçma fiyatlı ürünlerde var aynı şekilde bakıp bulabilirsin. Sadece fiyat olarak düşünme. Satış sonrası destekte Amazon'u hiçbir satıcı geçemez. :) Şahsen 50-60 TL daha verir Amazon'dan alırdım sırf destekleri için. :)

İyi hoş da bu adamlar bu ürünü yurt dışında daha ucuza satarak da kar elde edebiliyorken neden TR'de fiyatlar böyle?

Soruyu soran arkadaş daha net bir dille sorsa sanırım daha çok üyeden yanıt alır :)
Ancak Amazon Türkiye fiyatlarının diğer sitelerinden yüksek olmasında ithalatçı payı, devletin vergileri, döviz kurundaki tutarsızlık gibi faktörleri de unutmamak gerekir.
Yine de satış sonrası destek için o farkı seve seve öderim. Hepsiburada'dan 28 Kasım'da satın aldığım kartım halen yok mesela.

Amazon Türkiye'den bir şey almak istiyorsan ve de sabrın varsa çokta ucuza ürün alabilirsin. Hiç beklenmedik zamanda ciddi indirimler olabiliyor. Dolar 6 lira iken 600 liraya Ryzen 2200G, 210 liraya WD 1TB HDD 7200 RPM, 450 liraya IPS 23 inç monitör satıldı bir aralar aklıma gelenler bunlar.

Amazon Türkiye'den bir şey almak istiyorsan ve de sabrın varsa çokta ucuza ürün alabilirsin. Hiç beklenmedik zamanda ciddi indirimler olabiliyor. Dolar 6 lira iken 600 liraya Ryzen 2200G, 210 liraya WD 1TB HDD 7200 RPM, 450 liraya IPS 23 inç monitör satıldı bir aralar aklıma gelenler bunlar.
950 liraya Ryzen 5 2600 satıldığını hatırlıyorum. Dediğiniz gibi çok ciddi indirimler oluyor. Ayrıca konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini çoğu kişi anlamamış, ben fiyatların yüksek olduğu düşüncesine katılmıyorum.

950 liraya Ryzen 5 2600 satıldığını hatırlıyorum. Dediğiniz gibi çok ciddi indirimler oluyor. Ayrıca konuyu açan arkadaşın ne demek istediğini çoğu kişi anlamamış, ben fiyatların yüksek olduğu düşüncesine katılmıyorum.
Bence de fiyatlar yüksek değil katılıyorum size. Galiba arkadaş yurtdışı Amazon'uyla karşılaştırmış fiyatları.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı