Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Aynı odada aynı Casper kasa görünürken vatandan aldığı kağıt faturayı o eliyle tutarak arkada Casper görünecek. Bu akşam saat 10'a kadar Foruma atarsa inanırız :D madem fiziksel olarak aldı Fiziksel olarak faturası vardır değil mi?

Sen çok komik bir insansın.

IMG-20221002-WA0026.jpeg

Bu fotoğraf aldığımda kapıya çıkınca çektiğim fotoğraf. Seni inandırmak zorunda değilim başımdan geçeni anlatıyorum. Bu SSD'yi alma sebebim yüksek hızlı ve ucuz olması daha önce de dolandırcak olsam neden ucuz SSD tercih ediyim giderim Samsung alırım diyordum. Okuldayım eve geçince Casper kasa olmayan bir yerde elimdeki 2 kutu ve vatan irsaliyesi ile de fotoğraf atıcam. Alenen bana hırsız muamelesi yaptığının umarım farkındasındır. İnşallah başına başıma gelen gelir o zaman beni daha iyi anlarsın.

Arkadaşlar benim başımada amazon.com.tr de şöyle bir olay geldi 1 yıl önce Spigen marka kılıf almıştım kılıf bollaştı telefon içinde sallanıyordu Amazon müşteri hizmetlerine yazdım değişimmi yapalım iademi dediler değişim dedim satıcı kesinlikle amazon.com.tr ürün 90 TL, neyse ben ürünü gönderdim ürünü teslim aldılar bana yeni ürün gönderdiler bende hiç aklıma gelmedi video ya çekmek açtım Spigen kutusuyla gönderilmiş orijinal ama içinde sadece poşet bir de Spigen kağıdı vardı kılıf yoktu defalarca söyledim amazona fakat ama sonuca varamadım vazgeçtim olabilir yani böyle şeyler ürünü bizzat kendim teslim aldım kargodan.

İnternette birkaç tane böyle boş kutu yorumu okudum yaşayan birkaç insan daha var.

Ben de kargonun kamera kaydı değil de getiren kişinin önünde açmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Elimde video kaydı olsaydı bile yok ordan açıp almışsın sonra kapatıp video çekmişsin falan diyebilirlerdi.

Son düzenleme:
Kamera kaydı hikaye bidefa Amazon sanki ürünün kutusunu açıp SSD'yi eline alıp kamerayamı gösteriyor kamera sadece ürünü kutulu bir şekilde gösteriyor ama içi dolu boş nasıl gösterecek. Bizzat başıma geldi aynısı o açıdan böyle emin konuşuyorum.

Kamera kaydı hikaye bidefa Amazon sanki ürünün kutusunu açıp SSD'yi eline alıp kamerayamı gösteriyor kamera sadece ürünü kutulu bir şekilde gösteriyor ama içi dolu boş nasıl gösterecek. Bizzat başıma geldi aynısı o açıdan böyle emin konuşuyorum.

Zaten depoda incelendiğinden ben de kamera kayıtlarına detaylı bakmadıklarını düşünüyorum.

Tüketici hakem heyetine başvurdum. Savunma isteniyor aşamasında şu anlık. Kamera kayıtlarına kendim bakmak ve incelemek istiyeceğim. Dava açmayı da düşünüyorum ama haklı çıkarlarsa çıkacak avukat masrafından korkuyorum çünkü kargo şirketiyle alakalı bir durum da olabilir.

Konudaki tüm mesajları üşenmeden okudum, suç kesinlikle sizde değilse Amazon'da. Amazona biri iade göndermiş ama içine ürünü koymamış, Amazon size ürünü geri satmış. Eğer vidanın ve kullanım kılavuzunun kutunun dışında olduğuna dair kanıtınız varsa tüketici hakem heyetinden iyi sonuç çıkabilir ama pek umutlanmayın derim.

Konudaki tüm mesajları üşenmeden okudum, suç kesinlikle sizde değilse Amazon'da. Amazona biri iade göndermiş ama içine ürünü koymamış, Amazon size ürünü geri satmış. Eğer vidanın ve kullanım kılavuzunun kutunun dışında olduğuna dair kanıtınız varsa tüketici hakem heyetinden iyi sonuç çıkabilir ama pek umutlanmayın derim.

Elimde bunu ispatlayacak bir kanıtım yok çünkü böyle bir şeyin başıma gelebileceği aklımın ucundan bile geçmedi. Nasıl ispatlayabilirim bir fikrim de yok.

Güncelleme

@thetesto istersen boş SSD kutusu hediye edebilirim 🤣🤣

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_220948.jpg
    IMG_20221005_220948.jpg
    173,1 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Bunu görünce Amazon Germany'den aldığım ve kutusunu dahi açmadığım 980 Pro beni rahatsız etti. Güvenlik bantları duruyor ancak ürünü satmak istediğim için açamıyorum da. İçinde SSD'nin olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bunu görünce Amazon Germany'den aldığım ve kutusunu dahi açmadığım 980 Pro beni rahatsız etti. Güvenlik bantları duruyor ancak ürünü satmak istediğim için açamıyorum da. İçinde SSD'nin olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Anlayamazsın kutugu açmadan.

Crucial kutusunda bir delik var oradan SSD gözüküyor. Belki Samsung'da da vardır ama benim başıma gelen milyonda bir olasılık sadece dikkat edilmesi gerekiyor diye konu açtım.

IMG_20221005_231907.jpg

Bu neyin kafası ya? Herkes tutturmuş Amazon yapmaz, Amazon etmez(Kemalim Yapmaz)... Ne demek Amazon böyle bir şey yapmaz demek. Olayın aynısının Amazon Almanya tarafından sipariş edilen konusu takip ettim oluyor böyle olaylar. Arkadaş sizden yardım istemiş siz hırsız yerine sokmuşsunuz. Hırsız adam buraya gelip neden konu açsın? Arkadaş yardım istemiş gelen mesajların çoğu çözüm odaklı değil. Arkadaş zaten yüksek miktarda para kaybetmiş strese boğulmuş herkes yardımcı olmak yerine eleştiri yapma peşinde. Konudaki mesajları okurken şahsen ben sinir oldum.

Bende Amazon'dan kalem sipariş ettim 44 TL' ye kağıt zarf içerisinde gönderdiler ve boştu kargocu kağıt zarfı açsa he türlü yırtık izi ve yapışkanın yırtığı kağıt izi çıkardı yoktu işte unutmuşlar koymayı bildiğin boş zarf ücret düşük diye iadesini yaptılar. Aynı kalemi gene Amazon'dan istettim bu sefer geldi.

Son düzenleme:
Aynı odada aynı Casper kasa görünürken vatandan aldığı kağıt faturayı o eliyle tutarak arkada Casper görünecek. Bu akşam saat 10'a kadar foruma atarsa inanırız :D madem fiziksel olarak aldı fiziksel olarak faturası vardır değil mi?

Bak güzel kardeşim elinde hiçbir kanıt yokken bir insanı hırsız, yalancı diye yaftalamak ne doğru, önce bunu bir kendine sor. Aynı olay senin başına gelse, neler hissederdin bir düşün. Ondan sonra tekrar yorum yap.
Arkadaşın zaten canı yanmış bir de böyle saçma sapan konuşmalarla ortalığı karıştmak doğru değil. Senin nu yaptığına en hafif tabirle ahmaklık denir. Amazon'a da tapma nedenin nedir anlamadım. Diğerleri gibi o da bir şirket pek tabii ki hata yapabilir, sitelerde onlarca bu tarz şikayet mevcut. Kaldı ki Amazon'un iade ürünleri tekrar sıfır ürünmüş gibi sattığı da bilinen bir gerçek. Bana da eksik/hatalı ürün yolladıkları oldu kaç defa, bu arkadaşın başına da buna benzer bir iş gelmiş olamaz mı? Bu kadar fesat, art niyetli olmayın.

Konu sahibi arkadaşa da tekrardan geçmiş olsun. Korkma, devam ettir THH'yi. Amazon'un elinde kamera kayıtlarının olması bir şey ifade etmez, ürünün depodan çıkışındaki ağırlığının da bilinmesi lazım mutlaka. Eğer Amazon bu ağırlık kaydını almamışsa direk sen haklı çıkarsın zaten ama hukuk sistemi nasıl işler orasını bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı