Amazon.com'dan masaüstü bilgisayar toplama

ultramit1

Kilopat
Merhaba, Amazon.com'dan PC toplamak güvenli mi diye sormayacağım, çünkü koskoca Amazon'un ne olduğunu biliyorum. Benim sormak istediğim, abd merkezli Amazon.com olan sitesinden girip ekran karı işlemci anakart vs ürünleri alıp Türkiye'ye getirmek olacaktır. Bu ürünler, atıyorum büyük bir kolide geldi ve 20 kg veya daha fazla oldu şimdi Amazon.com da son ödeme ekranına geldiğimizde orada zaten bizden Türkiye vergisini de aliyor ki sıkıntısız bir şekilde kargo elimize ulaşabilsin. Peki ama herhangi bir kilo limitini aşarsak bu Amazon'un bizim yerimize ödediği vergi'nin dışında da ekstra bir vergi öder miyiz? Bunun cevabını bilen arkdaşlaradan yardım bekliyorum.

Özetle; abd'den yola çıkan PC bileşenlerim(ekran kartı, anakart, işlemci, SSD, soğutucu, RAM vs...)Yola çıktı tc'ye giriş yaptı ben zaten sitede Amazon benden vergileri de kesti sorunsuz birşekilde ödedim, ama gelen kargo ağır çıktı, herhangi bir ağırlık limitine takılır mıyım? Takılırsam da en fazlakaç kg'dır?

Not: Arkadaşlar bahsettiğim konu Amazon.de sitesi değil''amazon.com''yani abd sitesinden alışverişi kast ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi değil de kargo parası orada yazar. En son alışveriş toplamında. Eğer gümrüğe takılmassa ki imkansıza yakın olur 20 kiloyu geçer ise vergi geri iade ediliyor.

Vergi değil de kargo parası orada yazar. En son alışveriş toplamında. Eğer gümrüğe takılmassa ki imkansıza yakın olur 20 kiloyu geçer ise vergi geri iade ediliyor.
Hayır sadece kargo değil, vergi de dahil edilerek fiyatı yazar.
395581

Gördüğünüz gibi ücretin yanında kargo ücreti eklendiği gibi tahmini gümrük ücreti de ekleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı