Amazon.de Ödenecek Gümrük Vergisi Nerede Görülür

Ytweny

Hectopat
İyi günler. Bu soru için birden çok konu açılmış fakat bir türlü kavrayamadım. Amazon.de’den ürün alırken ürünün sepete yazan fiyatına gümrük vergileri dahil midir?

A1471299-59B5-44FE-89A7-E440F0C493BB.jpeg

Daire içine aldığım fiyat ürünün gümrük vergisi dahil fiyatı mı?

Hayır değildir. Bu ürün geldiğinde gümrük versini + Gümrük vergisinin etki ettiği tutarın üzerine özel tüketim vergisi + Toplam tutara ek Katma değer vergisi vermen gerekiyor. Bu gümrük vergisi dahil olmayan fiyatı diye biliyorum.

Amazon döviz kurunu, Ülkemizdeki serbest piyasa döviz kuruna göre oldukça yüksek hesaplıyor, bu detayıda gözden kaçırma derim.

Anlamadım şimdi bizim verdiğimiz vergiyi Amazon kendisi geri bize mi yatırıyor?
Eğer olurda gümrük memurunun insafına gelirsen ve ürünü kontrol etmeden hop geçiriverirse gümrükten. Sadece damga vergisi olan 4.5 TL yi ödüyorsun. Bunun dışında amazona ödenen tutar geri iade oluyor. Ama @mavisis 'in de dediği gibi bu ürünün gümrükten elini kolunu sallayarak geçme ihtimali 15-20 milyonda 1 falandır. 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı