Amazon.de Sipariş Süreci

Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar,

Bu sabah Amazon.de sitesinden ekran kartı siparişi verdim ancak karttan para çekmedi. Hafta sonu olduğu için pazartesi çekilir diye düşündüm ancak şimdi siteye girip siparişi kontrol ettiğimde sipariş otomatik olarak iptal edilmiş görünüyor. Bu normal bir durum mu, ilk iş gününde sipariş otomatik olarak işleme tabi tutulacak mı yoksa benim pazartesi sipariş vermem mi lazım? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, iyi akşamlar. Almanya'da yaşıyorsunuz sanırım. Amazon parayı hemen çekmiyor, 1-2 gün sonra çekebiliyor. Türkiye'yi bilmiyorum ama yurt dışında böyle, Amazon'da 6 farklı ülkeye satış yapıyorum. Siparişi satıcı iptal etmiş olabilir. Gayet normaldir, her satıcı istediği zaman iptal edebilir fakat 1 haftada %4 iptal oranına ulaşırsa işte o zaman mağazası riske girer. Siparişiniz eğer manuel olarak iptal edilmiş olmasaydı ve pazartesi günü işleme alınacak olsaydı "Siparişiniz Hazırlanıyor" tarzı bir yazı yazardı, "Siparişiniz İptal Edildi" yazmazdı. Tekrar sipariş verebilirsiniz. Eğer olağanüstü bir durum olursa ve eski siparişiniz tekrar işleme açılırsa bu sefer onu iptal edersiniz. Özellikle Amazon müşteri memnuniyeti konusunda çok pimpirikli. Biz satıcılar bazen haklı olduğumuz durumda haksız duruma düşürülüyoruz Amazon tarafından. O kadar çok önem veriyorlar müşteri memnuniyetine. Dolayısıyla her halükarda sorun yaşamazsın. En kötü ihtimalle 2 ürün gelir birini iade edersin. Ama çok ekstrem bir durum olması lazım yani bunun yaşanması için.

Geri
Yukarı