Amazon.de üzerinden sipariş verirken kredi kartını güvenlik nedeniyle kabul etmiyor

kobe190768

Decapat
Daha fazla  
Selamlar Amazon.de üzerinden Almanya'daki akrabamın adresine Türkiye'de kredi kartımla PS5 sipariş etmek istediğimde kredi kartını güvenlikten dolayı kabul etmiyor ve hesabımı askıya alıyorlar. Büyük bir ihtimalle Türkiye'de banka ile Amazon'un güvenlik politikası nedeniyle bir sorun yaşanıyor. Alternatif olarak nasıl bir yol izlemeliyiz? Daha önceden böyle bir sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen var mı?

Kartın yurtdışı alışveriş ayarlarını açtım. Sipariş verdiğimde siparişiniz alındı yazıyor 5 dakika sonra mailime hesabınız doğrulama nedeniyle askıya alındı mesajı geliyor ve hesap özeti ekstresi kartın son 4 hanesi gibi bilgiler isteniyor. Ancak karttan herhangi bir ücret çekilmiyor ve iptal ediliyor. Amazonun diğer sitelere göre güvenlik konusunda katı politikaları varmış. Kartın benim adıma ait olması ve fatura adresinin Türkiye’de olması nedeniyle sipariş verilen adres Almanya olduğundan bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorum. Ancak yurtdışı alışverişi yapan birçok kişi var. Nasıl aşabiliriz bu sorunu?

Yeni konular

Geri
Yukarı