Amazon.de üzerinden Xbox Series S almak

OBİRDELİ

Decapat
Daha fazla  
Amazon.de alışveriş sitesinden Xbox Series S almak istiyorum. 290, 99€ (2.767₺) yapıyor bizde ama geçenlerde Twitter'da bir yazı gördüm. "Almanya'dan sipariş ettim ama daha gelmedi acaba ne oldu gümrükte mi kaldı ne?" Yazıyordu. İlk korkum bu idi.

İkinci korkum ise fazla kesme konusu. 2.767'iken bize pahalıya gelir mi? Dış ülkeden geldiği için burada da vergi eklenir mi gümrükten geçerken? Yoksa aldığımız fiyata elimize gelir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_exngt9.jpg
    IMG_exngt9.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam amazon trden kulaklik aldim 3 hafta olacak daha gelmedi,ne oldu diye yaziyorum ozur dileriz diyorlar,koskoca amazonun bu gibi durumlarda farki i ortaya koymasi lazim.

Amazon.de alışveriş sitesinden Xbox Series S almak istiyorum. 290, 99€ (2.767₺) yapıyor bizde ama geçenlerde Twitter'da bir yazı gördüm. "Almanya'dan sipariş ettim ama daha gelmedi acaba ne oldu gümrükte mi kaldı ne?" Yazıyordu. İlk korkum bu idi.

İkinci korkum ise fazla kesme konusu. 2.767'iken bize pahalıya gelir mi? Dış ülkeden geldiği için burada da vergi eklenir mi gümrükten geçerken? Yoksa aldığımız fiyata elimize gelir mi?
Gümrükte o vergi ekleniyor, kargo parasını da sayarsak daha ucuza gelmiyor Türkiye'den.

Gümrükte ek vergi uygulanır büyük ihtimal. Yine türkiye fiyatına yaklaşık veya birebir aynı bir fiyat ile teslim alırsınız.

Amazon, ödeme ekranına geçtiğin zaman vergilerle birlikte hesaplıyor ve sana net miktarı söylüyor zaten. Vergiyi de peşin ödemiş oluyorsun. Ek bir ödeme yapmıyorsun. Herhangi bir sorun olmaz. Donanım Haber'den çok fazla kişi bu şekilde aldı.

Güncel olarak 3900TL civarlarına geliyor. 2700TL vergisiz ve kargosuz hali.

Yeni konular

Geri
Yukarı