Amazon.de Yenilenmiş iPhone 7 Almak

Fırat Peköz

Hectopat
Daha fazla  
Sömestr tatilinde Almanya'ya akrabalarımızın yanına gidiyoruz ailemle gitmişken de telefon almayı düşünüyorum. 338 Euro'ya iPhone 7 Refurbished almak mantıklı mıdır yoksa sıfırını mı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yenilenmiş Google Translate çevirisi sanırım? :D
Amazondan alınan Refurbished ürünler biraz piyango işi. Çıkıp çıkmadığını eline geçtiğinde anlıyorsun :)

Açıkçası eskiden buna olumlu bakardım sonuçta çok ucuz oluyordu. Fakat parça değişimi vesaire gibi etkenlere bakınca endişeleniyorum. Temiz ikinci ellere bakılabilir.

Garantisi olmayacak ve ürünün neler yaşadığını asla bilmeyeceksin. 300€'ya sıfır bir Honor 10 almanı öneririm. Her açıdan (performans, tasarım,kamera,sıfır) daha iyidir.

Şahsen 0 alman en mantıklısı olur çünkü ne kadar yenilenmiş dense de yapılan tek şey ekran + pil değişimi oluyor genellikle kasasına ve ya anakartına dokunmuyorlar (yeni imei için boşa masraf yapmamak adına) bu nedenle ne kadar çizik vb olmaz umuduyla alsan bile büyük ihtimalle cihazda az da olsa vuruk darbe vb olabilir + Almanya= yurtdışı = Türkiye de sorun olursa garantisi olmaz.

Riske değmez + imei kaydı için 80₺ vermen gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı