Amazon.de'den MSI GE75 10SFS-067 500 Euro'ya alınır mı?

Bütçe
500
Hocam bilemiyorum. Orası yurt dışı adamlar bir anda stok eritebilirler. Sonuçta bizim gibi birim fiyatının 8 katına almadıkları için olabilir. Aynı zamanda normalde burada elinde sağlam 8000 TL paran bile olsa GTX 1650 Ti ekran kartı ve İntel Core İ5 10300H'a mahkumsun. 8000 TL sana eder (dolar kuru 7.45 olarak baz alınmıştır) 1073 $ eder. Yurt dışında bu fiyata çok rahat RTX 2060 ve İntel Core İ7 10750H bulunan cihazlar alabiliyorken burada giriş seviyesi GTX 1650 Ti ve İntel Core İ5 10300H'a mahkumsun.

Özetle orada insanlar çok daha üst seviye cihazlara daha hızlı ulaşabildiğinden ve zaten yeni modeller gelirken milletin eski kalan modellere bakacaklarını zannetmiyorum. Zaten alan çoktan üst seviye dizüstü bilgisayar aldı. Ellerinde kalmasın diye satıyor olabilirler. Burada ise GTX 1650 Ti olan modeli daha 2 yıl satarlar çünkü fiyatlar haddinden pahalı. Sadece vergi de değil "fırsatçı satıcılarımız" çok yardımcı oldukları için biz daha 1000 $'a hala GTX 1650 Ti ve İntel Core İ5 10300H almaya devam ederiz.
Demek istediğim eritmek için bile böyle bir fiyata gerek yok. Biz alışık olmadığımız için tuhaf geliyor amerika standartlarında 1000 dolar üzeri cihazlara pahalı derler, baksan maaşının 1/4'ü dür😅

Demek istediğim eritmek için bile böyle bir fiyata gerek yok o yüzden. Biz alışık olmadığımız için tuhaf geliyor Amerika standartlarında 1000 dolar üzeri cihazlara pahalı derler, baksan maaşının 1/4'ü dür😅
Çok doğru söylüyorsunuz. Hatta ben ilk öğrendiğimde "bu Amerikalılar çok değişik insanlar" dedim. Ancak orada ve Avrupa da normal bir durum. Zaten önceki mesajda da belirttim bazı cihazlar "vergiler dışında" sebepsiz yere aşırı pahalı. Bunun sebebi aç gözlü satıcılarımız. Anlamadım gitti, ellerinde olsa GTX 9XX serisi ve İntel 6. nesil işlemcileri bize bu fiyatlardan satmaya kalkarlar. Yani kelimeler bazen "yetersiz" geliyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı