Amazon Gümrük Ücretini Almadı

Mhalil

Decapat
  • Items:
    $72.45
    Shipping & Handling:
    $38.74
    Total Before Tax:
    $111.19
    Estimated Tax Collected:
    $0.00
    Order Total
    $111.19
Normalde amazon siparis verirken gumruk ucretini cekiyor ama benim siparisimde cekmedi. Su an kargom Ataturk Havalimani'nda. Bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim? Gumruk isleri otomatik hallolur mu yoksa kendim PTT'ye gidip gumruk mu yatirmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Items:
    $72.45
    Shipping & Handling:
    $38.74
    Total Before Tax:
    $111.19
    Estimated Tax Collected:
    $0.00
    Order Total
    $111.19
Normalde amazon siparis verirken gumruk ucretini cekiyor ama benim siparisimde cekmedi. Su an kargom Ataturk Havalimani'nda. Bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim? Gumruk isleri otomatik hallolur mu yoksa kendim PTT'ye gidip gumruk mu yatirmam gerek?
Shipping&Handling gümrük ve kargo ücreti demek zaten.

gümrük ve kargo ücreti demek zaten.
"Shipping and Handling" kargo ve ambalajlama demektir yalnız.
Gümrük sınırına takılmadı mı acaba sizin alış-verişiniz? Size herhangi bir geri dönüş oldu mu PTT, gümrük veya havalimanından? Eğer size ulaşmadılarsa bir şekilde geçmiş dmeektir gümrükten siparişiniz. Takılsaydı mutlaka ulaşırlardı veya bilgilendirirlerdi.

Benim bildiğim 75 dolar altındakı urunler gumruge tabi değil o yuzden 72 dolarlık urunde gumruk ucretı alınmamıs sadece kargo ucretını odemışsin.

"Shipping and Handling" kargo ve ambalajlama demektir yalnız.
Gümrük sınırına takılmadı mı acaba sizin alış-verişiniz? Size herhangi bir geri dönüş oldu mu PTT, gümrük veya havalimanından? Eğer size ulaşmadılarsa bir şekilde geçmiş dmeektir gümrükten siparişiniz. Takılsaydı mutlaka ulaşırlardı veya bilgilendirirlerdi.
Hocam bugun ataturk havalimanina gelmis aksam ustu sonrasinda bi bilgilendirme yok benim aklima takilan neden gumruk ucretini cekmedi amazon urunun fiyatina gore almasi gerekirdi simdi gumruge takilirsa ben ugrascam galiba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı