Amazon hesabımdan benden habersiz karttan para çekilmiş

Genelde yurtdışı alışverişlerinde provizyon çekilir ve banka kuru hesaplayıp onay verdiğinde de çekim gerçekleşir.
Amazon sizi düşünmeyip hesabınızı engellemiş olmasaydı şuanda çekim gerçekleşmiş olurdu zaten.
Öncesinde bankanızla görüşün. Önlemlerinizi alıp şifre ve kart yenilemenizi öneriyorum. Mağaza da kaç adet kartınız var ise hepsini yenilemenizi öneririm.
Bunların tüm sebebi hepimizin bilgilerinin sağ da sol da kolaylıkla paylaşılıyor olması.
Önlem almak çok basit. Tavsiye ederim.

Genelde yurtdışı alışverişlerinde provizyon çekilir ve banka kuru hesaplayıp onay verdiğinde de çekim gerçekleşir.
Amazon sizi düşünmeyip hesabınızı engellemiş olmasaydı şuanda çekim gerçekleşmiş olurdu zaten.
Öncesinde bankanızla görüşün. Önlemlerinizi alıp şifre ve kart yenilemenizi öneriyorum. Mağaza da kaç adet kartınız var ise hepsini yenilemenizi öneririm.
Bunların tüm sebebi hepimizin bilgilerinin sağ da sol da kolaylıkla paylaşılıyor olması.
Önlem almak çok basit. Tavsiye ederim.

Teşekkür ediyorum hocam. Ancak ben kartımı bilmediğim hiç bir yere yazmam kullanmamda. Bu nasıl olabiliyor amazon gibi bir sitede ? Hatta son 3 4 aydır eğer paparadan çekmeye çalıştılarda parayı, paparayı sadece youtube preium için ve spotify için kullanıyordum.

Hesabınız çalınmış ve kayıtlı kartınızdan ürün alınmaya çalışılmış amazon bunu engellemiş diye anladım. Amazon müşteri hizmetleriyle konuşun.
Hocam az önce amazona kayıtlı olan papara kart temsilcisi ile görüştüm. Herhangi bir para çıkışı yok denildi. Ayriyetten bir adet iş bankası banka kartım da var ancak bununla da amazon üzerinden alışveriş yapamıyordum, kabul etmiyordu. Ancak bu kartım da kayıtlı olabilir.
Sizlere soracağım bu hesap çalınma olayı kart üzerinden mi çalınma yoksa bir açık mı oradan mı çalındı ya da hali hazırda amazona kayıt olduğum maille ilgili bir sıkıntı mı var ki amazon hesabıma girdiler ? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok iyi olur.
Hazır ki mailimde de bir sorun olup olmadığını biledemiyorum ki..

Hocam az önce amazona kayıtlı olan Papara kart temsilcisi ile görüştüm. Herhangi bir para çıkışı yok denildi. Ayrıyeten bir adet İş Bankası banka kartım da var ancak bununla da Amazon üzerinden alışveriş yapamıyordum, kabul etmiyordu. Ancak bu kartım da kayıtlı olabilir.
Sizlere soracağım bu hesap çalınma olayı kart üzerinden mi çalınma yoksa bir açık mı oradan mı çalındı ya da halihazırda amazona kayıt olduğum maille ilgili bir sıkıntı mı var ki Amazon hesabıma girdiler? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok iyi olur.
Hazır ki mailimde de bir sorun olup olmadığını biledemiyorum ki.
Kart üzerinden çalınma diye bir şey yok. Normalde Amazon hesabına giriş yapılmaya çalışıldığında onay maili gelmesi gerekiyor nasıl girmişler bilemiyorum.

Kart üzerinden çalınma diye bir şey yok. Normalde Amazon hesabına giriş yapılmaya çalışıldığında onay maili gelmesi gerekiyor nasıl girmişler bilemiyorum.
İnanın bende bilemiyorum. Şuan sadece askıya alınan amazon hesabımı açmak istiyorum ki hangi kart kayıtlı veya hangi karttan ödeme yapılmaya çalışılmış.
Zaten anladığım kadarıyla ya biri hesabıma girdi ve kayıtlı kartlardan alışveriş yapmaya çalıştı ya da kullandığım kartların bilgileri ele geçirildi. Ancak kullandığım kartlardı da hiç bilmediğim yerlerde kullanmam..

İnanın bende bilemiyorum. Şuan sadece askıya alınan amazon hesabımı açmak istiyorum ki hangi kart kayıtlı veya hangi karttan ödeme yapılmaya çalışılmış.
Zaten anladığım kadarıyla ya biri hesabıma girdi ve kayıtlı kartlardan alışveriş yapmaya çalıştı ya da kullandığım kartların bilgileri ele geçirildi. Ancak kullandığım kartlardı da hiç bilmediğim yerlerde kullanmam..
Dediğim gibi kartın çalınma durumu yok hesaba girilip kayıtlı kart üzerinden işlem yapılmış.

Dediğim gibi kartın çalınma durumu yok hesaba girilip kayıtlı kart üzerinden işlem yapılmış.
Anladım, o zaman benim hesap patlamış. Gerçekten ilginç. Nereden nasıl buldular, girdiler anlayamıyorum.
Bir de forum da daha önce başına gelen de olmuş çalıntı kredi kartı ile hediye çeki alınmış. Bende de buna benzer bir durum var gibi. Ya çalıntı kart üzerinden satın alım yapıldı ya da hazır kayıtlı kartlarımdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı