Amazon "hesabınız geçici olarak askıya alındı" hatası

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Amazon yurt dışından alışveriş yapmak istedim. Hesabım engellendi. Birkaç hesap açıp yine denedim, yine engellendim. Şimdi Amazon TR'den alışveriş yapmak istedim yine hesabım engellendi. Hesabınız geçiçi olarak askıya alındı diyor. Ödeme yaparken olağandışı bir şey keşfetmişler. Ne saçma bir şey bu ya.

Arkadaşlar merhaba. Amazon yurt dışından alışveriş yapmak istedim. Hesabım engellendi. Birkaç hesap açıp yine denedim, yine engellendim. Şimdi Amazon TR'den alışveriş yapmak istedim yine hesabım engellendi. Hesabınız geçiçi olarak askıya alındı diyor. Ödeme yaparken olağandışı bir şey keşfetmişler. Ne saçma bir şey bu ya.
Hocam müşteri desteği aramayı denediniz mi?

Yurt dışı dediğiniz yer, Amazon Japonya mı?

Evet Amazon Japonya. Ama Amazon Türkiye'den de ban yedim. Adamlar her yerden engelliyor beni.
Hocam müşteri desteği aramayı denediniz mi?

Hocam aramayı denemedim çünkü Amazon Japonya'dan alırsam kârlı olacağım. Amazon Türkiye'de o kadar ucuz değil. Yabancı dilim yok bir İngilizce o da anlayıp konuşamayanlardanım. Amazon Japonya ile konuşamam diye düşündüm.

Oradaki kartların ucuz olmasının sebebi de bu. Bundan korktuğum için sipariş geçememiştim, geçmiş olsun hocam.

Sağ olun hocam ama benim için bir sorun olmadı, yani para çekmedi. 1yen çekmeye çalıştı banka izin vermedi işleminiz gerçekleştirilememiştir dedi. Ama yurt dışı e ticarete açıktı kartlarım. Birkaç hesabım böyle banlandı. Benim anlamadığım Amazon TR neden banladı😂

Amazon Japonya'dan alışveriş yapmanızdan bağımsız olarak ben Amazon TR'den monitör almıştım ve hesabım askıya alınmıştı. Ekranda fatura belgesi tarzı bir kanıt istiyordu sanırsam. Dekontumu yollamıştım tabii bu süre zarfında telefon ile iletişimde kurmuştum birkaç gün içinde çözülmüştü. Eğer belge görseli tarzı bir şeyler istiyorsa askıya alınma ekranında dekontun resmini yollarsanız çözülecektir.

Amazon Japonya'dan alışveriş yapmanızdan bağımsız olarak ben Amazon TR'den monitör almıştım ve hesabım askıya alınmıştı. Ekranda fatura belgesi tarzı bir kanıt istiyordu sanırsam. Dekontumu yollamıştım tabii bu süre zarfında telefon ile iletişimde kurmuştum birkaç gün içinde çözülmüştü. Eğer belge görseli tarzı bir şeyler istiyorsa askıya alınma ekranında dekontun resmini yollarsanız çözülecektir.

Evet benden de istedi istedikleri şeyleri attım yani kartın ön yüzü son 4 hanesi hariç sansürlü şekilde ve yolladıkları faturayı da gönderdim fakat hesabım açılmadı.

Geri
Yukarı