Amazon iadesinde kur farkı önemli midir?

Mamacita

Hectopat
Ürün sipariş etmeye calısmıştım fakat edememiştim sonra üyeliğim kapatıldı ve ürün sipariş edilmiş hesabımdan para çekildi. 8900 TL ben sipariş ettiğim 8200'dü zaten. Sonra ben cok farklı emaillerden Amazon Japonya'ya mailler attım. Para iade edilmiş fakat 1300 TL eksik yatırılmış. Kur farkından böyle bir fark olur mu? Öyle olacaksa iptal etmezdim zaten. Ben anlamadım nasıl iş yapıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün sipariş etmeye calısmıştım fakat edememiştim sonra üyeliğim kapatıldı ve ürün sipariş edilmiş hesabımdan para çekildi. 8900 TL ben sipariş ettiğim 8200'dü zaten. Sonra ben cok farklı emaillerden Amazon Japonya'ya mailler attım. Para iade edilmiş fakat 1300 TL eksik yatırılmış. Kur farkından böyle bir fark olur mu? Öyle olacaksa iptal etmezdim zaten. Ben anlamadım nasıl iş yapıyorlar.
Kur farkından dolayı böyle bir şey olabilir ama gerçekten inanılmaz kötü bir zamanlamayla yapıyor olmanız gerekiyor bu işi. Geçen hafta pazartesi salı gibi japon yeni 13.60'a kadar çıkmıştı mesela, cuma günü ise 11.05 gibi bir şeydi vakıfbankta. Ben yen 9.50 iken 3080 aldım, gümrükte takıldı ve geri gitti. Yen kuru şu anki seviyesinde olursa iade alırken 4000 lira kara geçeceğim mesela.

Kur farkından dolayı böyle bir şey olabilir ama gerçekten inanılmaz kötü bir zamanlamayla yapıyor olmanız gerekiyor bu işi. Geçen hafta pazartesi salı gibi japon yeni 13.60'a kadar çıkmıştı mesela, cuma günü ise 11.05 gibi bir şeydi VakıfBank'ta. Ben yen 9.50 iken 3080 aldım, gümrükte takıldı ve geri gitti. Yen kuru şu anki seviyesinde olursa iade alırken 4000 lira kara geçeceğim mesela.

1300 liralık bir kur farkı olmasının imkanı yok şuradan yola çıkıyorum param çekildiği zaman ürün 8900 TL'ye denk geliyordu şu an 9000 bile değil başka bir iş var. Sipariş verilip hesabımın kapatılması sonra siparişin iptal edilip eksik para yollanması nasıl bir saçmalık nasıl bir yol izlemem lazım parasında değilim bana dönüş yaptıkları emailler sinirimi bozdu hukuki bir şeye başvuramam herhalde değil mi?
Bankayla bir görüşün, kaç Yen'lik bir iade gözüküyor, hangi kurdan çevrilip iadesi yapıldı vs.
bankayla konuştum iade gözükmüyor diyor 3-4 gün sonra tekrar arayın dedi onlarda ne olduğunu anlamadı daha :D

Yeni konular

Geri
Yukarı