Amazon işlemci ve anakart fiyatına vergi dahil mi?

Mrtgkdmn

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşarlar merhaba, Amazon'dan işlemci ve anakart ikilisini almayı düşünüyorum.

Bunun içine vergi dahil mi anlamadım. Sepete ekleyip proceed diyorum. Adresimi şeçiyorum. Daha sonra şöyle bir ekran geliyor. Sizce dahil mi? Dahilse alıyorum direkt :D

forum 3800x.png
forum 3800x.png

Arkadaşarlar merhaba, Amazon'dan işlemci ve anakart ikilisini almayı düşünüyorum.

Bunun içine vergi dahil mi anlamadım. Sepete ekleyip proceed diyorum. Adresimi şeçiyorum. Daha sonra şöyle bir ekran geliyor. Sizce dahil mi? Dahilse alıyorum direkt :D

Eki Görüntüle 459554
forum 3800x.png
Alabilirsiniz. Fiyatlara gümrük vergisi vb. herşey dahildir. Hatta bazen ürünler gümrükten vergisiz geçebiliyor o zaman da amazon, kartınıza gümrük vergisi için aldığı parayı iade ediyor. Fakat bu işlem 2-3 ay kadar da sürebiliyor. Geçen sosyalde birisinin 3 ay da gelmiş. Sizinki ne zaman gelir onu bilemeyiz.

Bildiğim kadarıyla sepete eklediğinde, ödeme ekranına geldiğinde vergisi eklenmiş şekilde göreceksin ürünü. Varış yerini Türkiye olarak göstermeyi unutma. Eğer sanıldığının aksine normalden daha az vergi alınıyorsa, Amazon'a yazıp, senden aldıkları fazla vergi parasını iade etmelerini isteyebilirsin. Belki de yazmana bile gerek kalmaz, kendileri yollayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı