Amazon Japonya'dan alınan kart ne zaman gelir?

Aldığın ürünün tahmini sipariş tarihi yazıyor olmalı, siparişlerim bölümünden kontrol edin ayrıca gümrükte sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum, Amazon a ödediğiniz para ekstra gümrük vergisi içinde geçerli ve 30-40 gün sonra Amazon ile iletişime geçip vergi ödenilip ödenilmediğini sorun, bazı durumlarda gümrükten geçebildiği için vergi de ödenmemiş oluyor ve o ekstra olan vergi parasını geri alabilirsiniz.

Hocam nasıl buldunuz Türkiye ye gönderim yapan satıcıyı, bir haftadır bakıyorum hiç biri türkiye ye göndermiyor ürün

Hocam nasıl buldunuz Türkiye'ye gönderim yapan satıcıyı, bir haftadır bakıyorum hiçbiri Türkiye'ye göndermiyor ürün

Hocam bende 1 hafta önce aldım zaten.
2 gün sonra bitmişti.
25 Kasım'da aldığınız ürün fiyatıyla sizden çekeceği aynı olmayabilir. Buna dikkat ettiniz mi?

Ettim hesap doğru 700 dolara aldım tam olarak.
Dolar olarak ödedim direk bankaya bankanın kuru da hesaba katılmadı.
11.16 dolardan almıştım zaten doları oradan da bayağı bir kar ettim.
22 Kasım'da sipariş vermişim 25 Kasım'da kargoya verilmiş fakat takip numarası vermiyor satıcı sadece kargolamış.
Tahmini süresine 11 gün var.

Ben Wise hesabımda Japon Yen'i olarak tutmuştum daha sonra bankamın TL olarak ödeme yapacağını öğrendim düşününce kur farkı zararına uğramamak için Japon Yen'inde tutup ödemek mümkün mü?

Ve alışverişim bankam parayı ödemeyi reddettiği için (sanal kart çıkarmamıştım daha sonra çıkardım) sanal kartı çıkardırtıktan sonra almaktan vazgeçtim, döviz olarak mı ödediniz yoksa TL olarak mı çekim yapıldı?

Ayrıca son olarak hangi bankayı kullandınız?

Son düzenleme:
Ben Wise hesabımda Japon Yen'i olarak tutmuştum daha sonra bankamın TL olarak ödeme yapacağını öğrendim düşününce kur farkı zararına uğramamak için Japon Yen'inde tutup ödemek mümkün mü?

Ve alışverişim bankam parayı ödemeyi reddettiği için (sanal kart çıkarmamıştım daha sonra çıkardım) sanal kartı çıkardırtıktan sonra almaktan vazgeçtim, döviz olarak mı ödediniz yoksa TL olarak mı çekim yapıldı?

Ayrıca son olarak hangi bankayı kullandınız?

TEB ve kredi kartından çektim.
Japon yeninin dolar karşılığı yansıdı ekstreme.
Bende dolar olarak koydum kenara parayı ve dolar olarak ödedim.

Ben aldığımda yen karşılığı 5800₺ idi. Banka ekstreme 6050₺ yansıdı. Provizyonda bekliyordu. Teslim edilmeden 2 gün öncede 6730₺ oldu provizyon bana yansıttılar kur farkını

Yeni konular

Geri
Yukarı