Amazon Kanada'da RTX 3090 18787 TL

Ekran kartını aldınız mı ayırttınız mı ? Tüm yorumları okumaya üşendim valla =(
Satın al dedim ama kartta para yoktu. Çekmiştir belki. Emin değilim.

Çekmediyse bile parayı bulamassam kuzenimden isteyeceğim. Borç kesin verir o. Parayı halledemessem bile borç alacağım kuzenimden.

Ürün gönderildiği sürece bir sıkıntım yok. Satıcı Amazon değil ondan korkuyorum.
Bence hiç şansınızı denemeyin, tabi yine de siz bilirsiniz.
Deneyeceğim "ya tutarsa" misali. Satıcının yorumları iyi. En kötü ihtimalle paramı geri alırım.

Çekmediyse bile parayı bulamazsam kuzenimden isteyeceğim. Borç kesin verir o. Parayı halledemezsem bile borç alacağım kuzenimden.

Ürün gönderildiği sürece bir sıkıntım yok. Satıcı Amazon değil ondan korkuyorum.

Deneyeceğim "ya tutarsa" misali. Satıcının yorumları iyi.
Amazon bildiğim kadarıyla ürünü yollamaya yakın parayı çekiyor. Umarım almışsındır, güzel kar edebilirsin şu şartlarda.

Önceki mesajları okuyamadım, vergi dahil fiyatı yazmıyor son ekranda onu kavradığınıza emin olun. 18.787 TL'nin içinde vergi yok. Ayrıca anlamadığım bir şekilde kargo sadece 5 dolar olarak gözüküyor Türkiye'ye. Bu da çok garip.

Önceki mesajları okuyamadım, vergi dahil fiyatı yazmıyor son ekranda onu kavradığınıza emin olun. 18.787 TL'nin içinde vergi yok. Ayrıca anlamadığım bir şekilde kargo sadece 5 dolar olarak gözüküyor Türkiye'ye. Bu da çok garip.
Gümrükte 1500 € üzerindeki eşyalara ekstradan bir ücret muhabbeti vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu da eklemek lazım. Amazon üzerinde çıkmıyordu o ücret.

Çekmediyse bile parayı bulamassam kuzenimden isteyeceğim. Borç kesin verir o. Parayı halledemessem bile borç alacağım kuzenimden.

Deneyeceğim "ya tutarsa" misali. Satıcının yorumları iyi. En kötü ihtimalle paramı geri alırım.
Ticaret risk ister, yine risk almışsın Yiğit hocam. Hayırlı olsun.

Vergi dahil fiyat buydu hocam.
Ticaret risk ister, yine risk almışsın Yiğit hocam. Hayırlı olsun.
En kötü ihtimalle parayı öderim satıcı göndermez param geri gelir. Denemiş olurum bu yeterli bir sebep. "Ya tutarsa?" misali.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gümrükte 1500 € üzerindeki eşyalara ekstradan bir ücret muhabbeti vardı yanlış hatırlamıyorsam, onu da eklemek lazım. Amazon üzerinde çıkmıyordu o ücret.
Hocam ne kadar bir ücret? Amazon ek gümrük ücretlerini karşılıyor çünkü. Ödediğimiz miktarın altında çıkarsa cukkalıyor üstünde çıkarsa kendisi karşılıyor gümrüğü hallediyor. 1500€ üstü olayını bilmiyorum ama karşılıyor diye biliyorum.

Vergi dahil fiyat buydu hocam.
1618365994514.png

Burada vergi 0 dolar olarak gözüküyor ama. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ayrıca arkadaşın da dediği gibi 1500 euro'yu geçtiği için ürün, ne olursa olsun bir vergi daha ödemeniz gerekecek. Onu geçtim şu an normal gümrük vergisini dahi ödememiş oluyorsunuz, eklemiyor amazon.

Diğer satıcıdan satınaldım ürünü ama hesabı banladılar. Başka hesapla girip bidaha aldım yine siparişi iptal edip hesabı askıya aldılar. Neden böyle oluyor sizce?

Eki Görüntüle 973397
Burada vergi 0 dolar olarak gözüküyor ama. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ayrıca arkadaşın da dediği gibi 1500 euro'yu geçtiği için ürün, ne olursa olsun bir vergi daha ödemeniz gerekecek. Onu geçtim şu an normal gümrük vergisini dahi ödememiş oluyorsunuz, eklemiyor amazon.
Vergi hariç fiyatsa çok sıkıntı olur. İptal ederim vergi hariçse.

Düzenleme: Haydi bi' video yaptım beğenecek misiniz? Çok aceleye geldi ama fena olmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 973397
Satıcıya yazdığımda 20-30$ arası tutar dedi.

Adama yazdım ek bir vergi çıkar mı üründe diye.

"All in. Small duties will be applied when the product gets to Canada." cevabını aldım.

Küçük ücreti duyunca bir daha yazdım. 2904 CDN$ dışında hiç para ödeyecek miyim diye yazdım.

"It may be 20-30$. Remember you’re not paying 13% taxes." cevabını aldım.

20-30$ dışında 18779TL üstüne vergi çıkmaz dedi kısaca. @SideWinder hocam size bu konularda güveniyorum. Ne dersiniz siz? İptal mi edeyim ödeyim mi? 20-30$ vergi çıkması sorun değil ancak 18779TL üstüne 1000-2000TL'den fazla çıkarsa ödeyemem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı