Amazon kulaklık iade politikası

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Bugün TWS kulaklık arayışına girmiştim fakat alacağım kulaklık modeli (Haylou T19) hakkında internette çok dengesiz yorumlara rastladım. Örnek vermek gerekirse, birisi "kulaklığın bağlantısı çok iyi" derken, öbürü "sürekli kopma yaşıyorum" diyor. Veya birisi "kulaklığın sensörleri sorunsuz çalışıyor" derken diğeri "sensörler rezalet, elimi kafama götürünce bile müziği durduruyor" diyor. Bunun gibi yorumlar görünce sipariş vermekten çekindim çünkü bildiğiniz üzere kulaklık gibi hijyen ürünü kategorisine giren ürünlerin iadesini "çoğu" satıcı veya alışveriş sitesi kabul etmiyor. Hele de söz konusu kulak içi kulaklık olduğu zaman hiç kimse iadeye yanaşmıyor.

Fakat sabah Amazon canlı desteğe kulak içi kulaklık iadesi gerçekleştirebiliyor muyuz diye sordum ve "Aldığınız ürünün satıcısı amazon.com.tr ise, 30 gün içinde ürünü iade edebilirsiniz." cevabını aldım. Belki otomatik cevap falandır diye özellikle "Peki bu durum kulak içi kulaklıklarda da geçerli mi?" diye sordum ona da evet geçerli dediler. Hatta sohbetin ekran görüntüsünü atayım:

WhatsApp Image 2021-01-15 at 09.15.50.jpeg

WhatsApp Image 2021-01-15 at 09.15.51.jpeg

Arkadaşım da Sennheiser kulak üstü kulaklık almayı düşünüyordu o da sordu iade şansı var mı diye ona da aynı şekilde cevap verdiler. Kulak üstü kulaklıkta da geçerli yani bu durum. Böyle bir konu daha önce açıldı mı bilmiyorum ama, benim gibi iade edemem diye tereddüt edip kulaklık alamayan kişiler için belki yararlı olabilir diye açmak istedim. Tabii iade etme ihtimaliniz olan bir kulaklık alıyorsanız her ihtimale karşı canlı desteğe sorun. Belki de bu konuyu gördüğünüzde Amazon'un iade politikası değişmiş olur. Ya da iade almıyoruz diyecekleri falan tutar, öyle demeleri durumunda elinizde kanıt olur. O yüzden kendiniz de canlı desteğe sorup kontrol edin.

Alacağım kulaklık hakkında Amazon üzerinden yapılan bir kaç yorum da bu durumu onaylar nitelikte oldu:

Screenshot_2068.png

Screenshot_2069.png

Bunun hakkında bu kadar uzun bir konu açmam bazılarına saçma gelebilir ama benim cidden çok sıkıntı yaşadığım bir konuydu. Böyle bir seçeneğim olmasını öğrendiğim iyi oldu. Umarım bu iade politikaları çok suistimal edilmez ve değişmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'dan tüketilebilir kişisel ürün aldığınızda ve memnun kalmadığınızda size hem para iadesi yapılıyor hem de ürün sizde kalıyor. Buna birkaç kez şahit olmuştum. Kısacası Amazon, müşteriyi hiçbir zaman mağdur etmiyor.
Bunu yazmasan iyiydi.

Ne olursa olsun Amazon ürünü herhangi bir sebeple iade etmek istediğinde iade süresi içerisinde alıyor. Bazı kişiler iade süresini aşsa dahi ürünü iade ettikleri oluyor nadiren.

Evet doğru. Ama Amazon'da satış yapan Amazon'un pazaryeri satıcısı ismini taktığı yurdum esnafının ürünü satana kadar harika, ürünü sattıktan sonra ise iadeye hiçbir geri dönüş yapmadığını çok kez gördüm.

Evet doğru. Ama Amazon'da satış yapan Amazon'un pazaryeri satıcısı ismini taktığı yurdum esnafının ürünü satana kadar harika, ürünü sattıktan sonra ise iadeye hiçbir geri dönüş yapmadığını çok kez gördüm.
Ben böyle durumlara karşı satıcının sürekli Amazon olmasına dikkat ediyorum, Amazon olsa da ülkemizin satıcılarının hali belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı