Amazon kulaklık sipariş etmek

batuhan3707

Hectopat
Kargo kaç güne gelir? Hangi kargo firması ürünü getirir? Evde birinin olmaması ihtimalinden dolayı adres kısmına kargoya gidip kendim alacağım yazıyorum çünkü. En son kısımda ödemeyi yaparken Türk lirasi yerine Dolar işaretleyebiliyor muyuz? Aynı ürün olmasına ve vergi eklenmesine rağmen Türk lirasını seçtiğim zaman daha pahalı oluyor. Ondan dolayı sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo ortalama 2-3 haftada geliyor. Ürünün boyutuna göre süre değişebilir. Bana yurt içi kargo getirdi. Ödemeyi dolar olarak seçin kartınızdan TL çekilecektir. Bankanın kur hesaplaması daha az maliyetli. Amazon daha yüksek kurdan TL 'ye çeviriyor. Kargo firması ile görüşün telefon ile gidip şubeden alacağınızı belirtin.

Kargo kaç güne gelir? Hangi kargo firması ürünü getirir? Evde birinin olmaması ihtimalinden dolayı adres kısmına kargoya gidip kendim alacağım yazıyorum çünkü. En son kısımda ödemeyi yaparken Türk lirasi yerine Dolar işaretleyebiliyor muyuz? Aynı ürün olmasına ve vergi eklenmesine rağmen Türk lirasını seçtiğim zaman daha pahalı oluyor. Ondan dolayı sormak istedim.
Seçeceğiniz kargo sistemine göre değişir. En hızlı kargoyu seçerseniz DHL taşıyor burada. 2-3 günde geliyor. Normal takiplileri alırsanız Türkiye'de MNG ve Yurtiçi taşıyor. O kargoların teslimat süresi normalde kargoya verildikten sonra 1 hafta. Ancak Christmas döneminde teslimatlar için daha şimdiden Ocak 15 diyorlar. Türk Lirası seçtiğiniz zaman arada çok fazla komisyon alan çevirici oluyor. Kredi kartınız Dolar ile işleme açık ise her zaman dolar seçin. %9 daha az ödersiniz. Her ay amazondan kitap alırım. Tecrübeliyim biraz :)

Geçen hafta cuma Black Friday indirimlerinde Steelseries Arctis 7 siparişi geçtim pazar günü işleme alındı bugün kargom geldi. Minimum teslim tarihi 4 Aralık görünüyordu üstelik. Tabi her ürün belki bu kadar hızlı gelmeyebilir. Ben kartımı dolar olarak işaretledim ve o şekilde işaretledim. TL olarak gösterdiğinden daha ucuza geldi. O sıra dolar 5.30 idi Amazon 5.62 hesaplıyordu doları, kartı dolara çevirince yaklaşık 50-60 TL daha ucuza gelmiş oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı