Amazon monitör değişimi için tüketici hakları süreci

Arkadaşlar merhabalar. Amazon.com.tr'den almış olduğum gaming monitörde aldığım ilk gün 4 adet ölü piksel çıktı. Hemen Amazon ile iletişime geçtim. Ürünün iadesini gerçekleştireceklerini söylediler. Lakin 1300 TL'ye 144 Hz 27 inç monitörü tekrar almam imkansızdı. Değişim istedim lakin değişim Amazon'da olmadığı söylendi. Tüketici haklarına göre ilk 6 ay içinde değişim seçme hakkımın mevcut olduğu söyleniyor. Başvurumu yaptım sizce haklı bulunur muyum? @BilgisayarKurdu

Arkadaşlar merhabalar. Amazon.com.tr'den almış olduğum gaming monitörde aldığım ilk gün 4 adet ölü piksel çıktı. Hemen Amazon ile iletişime geçtim. Ürünün iadesini gerçekleştireceklerini söylediler. Lakin 1300 TL'ye 144 Hz 27 inç monitörü tekrar almam imkansızdı. Değişim istedim lakin değişim Amazon'da olmadığı söylendi. Tüketici haklarına göre ilk 6 ay içinde değişim seçme hakkımın mevcut olduğu söyleniyor. Başvurumu yaptım sizce haklı bulunur muyum? @BilgisayarKurdu
Hocam ellerinde yoksa ne yapsınlar mecbur para iadesi yapacaklar. Olsaydı kesinlikle yenisini yollarlardı.

Hocam Amazon genelde aynı ürünü alırsanız aradaki farkı kapatmayı teklif ediyor. Bir bakıma değişim yapmış oluyorlar yani. Bunu bir sorun isterseniz.

Değişimde ısrarcı olursanız da haklı bulunursunuz bence.

Son düzenleme:
14 gunluk yasal iade etme surecine uydugu icin degisim konusunda olusan surec gecerli olmayabilir. Adamlar en dogr hareketi yapiyor aslinda. Normalde burada millet iade alamiyorum diye cildirirdi. Alin farkli bir monitor arayin yada tekrar fiyati dusmesini bekleyin bence. Amazon da sizi uzuyorsa artik :D

Yeni konular

Geri
Yukarı