Prime Video Amazon Prime kalite ayarlarında sadece HD seçeneği var

Ataoski09

Kilopat
Daha fazla  
Prime Video'da 1080p desteği sadece Windows 10 uygulamasında mı var?
Tarayıcı ile izlemeye çalıştığımda sol alttaki kalite bölümünde sadece HD yazıyor. Sizde de böyle mi? Mac ya da Windows farketmeksizin tarayıcıda aktif kalite bölümünde HD yazıyor.

Son düzenleme:
Prime Video'da 1080p desteği sadece Windows 10 uygulamasında mı var?
Tarayıcı ile izlemeye çalıştığımda sol alttaki kalite bölümünde sadece HD yazıyor. Sizde de böyle mi? Mac ya da Windows farketmeksizin tarayıcıda aktif kalite bölümünde HD yazıyor.
Safaride izleyince 1080p oluyor. Diğer tarayıcılarda 720p windows da eski sürüm edge ve sadece mağaza uygulamasında 1080p onun haricinde mozilla da bu eklenti ile netflix 1080p oluyor prime için bilmiyorum.

Safaride izleyince 1080p oluyor. Diğer tarayıcılarda 720p windows da eski sürüm edge ve sadece mağaza uygulamasında 1080p onun haricinde mozilla da bu eklenti ile netflix 1080p oluyor prime için bilmiyorum.
Mac'te hiç bir şekilde 1080p izleyemedim, Mojave kullandığım için midir? Amazon'un kendisi dahi bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Sizin bilginiz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Mac'te hiç bir şekilde 1080p izleyemedim, Mojave kullandığım için midir? Amazon'un kendisi dahi bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Sizin bilginiz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Macbook air late 2020 üzerinden hiçbir şey yapmadan 1080p izliyoum. Safari bigsur 11.4

Uzun süreden sonra benim gibi merak edenler için konuya güncelleme yapıyorum.
Prime Video cihazınızın ekran çözünürlüğüne göre kaliteyi belirliyor; bendeki MacBook Air'ın ekran çözünürlüğü 1400x900 olduğu için kalite HD'nin üzerine çıkmıyor, 1080p bir ekrana bağladığımda 1080p olarak gözüktü.

Ekranım 4K ama 4K çalışmıyor hem choreme hem Windows 11 uygulaması 1080p yazıyor nasıl 4K yapabilirim.
Tarayıcı, Windows, iOS, Android gibi mobil cihazlarda maksimum FullHD yayın var.
Not: Cihazınızın ekranı 1920x1080'in altındaysa oynatılan içeriğin kalitesi 1080p Full HD olsa dahi HD yazıyor niye böyle yapmışlar bende çözemedim.
Kaynak: Everything you need to know about Prime Video in 4K | Cord Cutters News

Monitörüm 4K 144Hz ama ne uygulamada ne de tarayıcıda 1080P'yi geçemedim 4K seçeneklerde bile yok destekli film ve diziler var ama Amazon 1080p açıyor her türlü Windows 11 de ve telefonda dahil anlayamadım.

Monitörüm 4K 144Hz ama ne uygulamada ne de tarayıcıda 1080P'yi geçemedim 4K seçeneklerde bile yok destekli film ve diziler var ama Amazon 1080p açıyor her türlü Windows 11 de ve telefonda dahil anlayamadım.

Destek yok üstte açıkladım oradaki cihazlar dışında UHD yayın yapmıyor.
Telefonda da cihazın destekliyorsa HDR yayın sağlıyor. Çözünürlük yine Full HD.

Geri
Yukarı