'Amazon satıcısıdır güvenilirdir' ibaresinin hikayeden ibaret olduğu

Aynen öyle çok yaşadım bu sorunları. Ancak Amazon ürün ile bir sıkıntı ilettiğinizde sorgusuz sualsiz iade alıyor, yenisi ile değiştiriyor aklınızın alamayacağı her türlü çözümü sunuyor. Bu sebeple öncelik benim için her zaman onlarda.

Amazon'dan almasaydın başına ne gelirdi bilmek ister misin?

Büyük ihtimalle "kardeşim sen bunu açıp kullanmışsın bana ne?" deyip seni ortada bırakacaklardı. Yani "otobüs parası verdim mağdurum vs." demek biraz çirkeflik yapmak gibi oluyor. Adamlar ürünü iade almış. 2 kere. Mağdur edilmemişsiniz yani.

Çirkef lafını sana iade ediyorum. Umarım senin de böyle bir şey başına gelir aynı şekilde zamanın israf olur. Yaşadıklarımı anlattım mağdur oldum şu bu demedim. Zamanın gitti ve stres yaşadığımı belirttim sadece bir daha da yapmayacağımı söyledim özgür iradem ile yaşadıklarımı anlattım arkadaşlara tecrübe olması açısından. Yaşadıklarını anlatmak çirkeflik ise herkes sussun o zaman.

Gelen kutuya bakıldığında siz satıcı olan Amazon'dan satın almamışsınız ürünü, site olan Amazon'dan almışsınız. Yani ürünün satıcısı Amazon değil tıpkı diğer alışveriş sitelerinde olduğu gibi başka mağazalar da kendi ürünlerini satabiliyor. En azından Amazon böyle bir durumda yaşanan sorunu gidermek için diğer firmalardan daha çok ilgilenecektir.

Satıcı Amazon lütfen mesajlarınızı düzeltin. Amazon'da bir kurumdur hata yapabilir, hatasız değildir ben sadece yaşadıklarımı aktardım iyi günler.

Çirkef lafını sana iade ediyorum. Umarım senin de böyle bir şey başına gelir aynı şekilde zamanın israf olur. Yaşadıklarımı anlattım mağdur oldum şu bu demedim. Zamanın gitti ve stres yaşadığımı belirttim sadece bir daha da yapmayacağımı söyledim özgür iradem ile yaşadıklarımı anlattım arkadaşlara tecrübe olması açısından. Yaşadıklarını anlatmak çirkeflik ise herkes sussun o zaman.
Çirkefsiniz demiyorum ki. Ama her şeye de ''Mağdur oldum'' dememeliyiz. Adamlar ürünü göndermiş, kullanılmış ürün gelmiş. Ortada hata var mı? Evet. Amazon bu hatayı çözmüş mü? E evet. Peki sorun nedir? Tamam teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için. Bir çoğumuz biliyoruz zaten Amazon'un iade edilen ürünleri imha etmediğini. Ama ''Yol parası verdim, mağdurum, yol parası ne olacak?'' demek biraz fazla kaçıyor.

Çirkefsiniz demiyorum ki. Ama her şeye de "mağdur oldum" dememeliyiz. Adamlar ürünü göndermiş, kullanılmış ürün gelmiş. Ortada hata var mı? Evet. Amazon bu hatayı çözmüş mü? E evet. Peki sorun nedir? Tamam teşekkür ederim paylaştığınız bilgiler için. Birçoğumuz biliyoruz zaten Amazon'un iade edilen ürünleri imha etmediğini. Ama "yol parası verdim, mağdurum, yol parası ne olacak?" demek biraz fazla kaçıyor.

'Yol parası ne olacak'? Bu lafımı bulursanız üyeliğimi silsinler hemen. Verdikleri çek yol parasını karşılamıyor demek istedim. İlk defa dediğiniz olur ama ikinci defa da aynı hata Amazon'dan beklemiyordum zaten beklemediğim için bende şok oldum ve paylaştım yaşadıklarımı iyi sosyaller.

Öncelikle geçmiş olsun siz yasadiklarinizi yazmışsınız olaylara herkesin yorumu farklı olabilir. İnternet alışverişlerinde bazen sorunlar yaşanıyor iyiki yazmışsınız ben ilk defa Amazonda da olduğunu sayenizde öğrenmiş oldum.

İade alıyor diye hatası gitmiş olmaz ki.

Siz ATM'den para çekmeye çalıştığınızda tüm hepsini yırtık verse. Ertesi gün gidip anlatıp isteseniz tamam deyip yine yırtık para verseler daha sonra tekrar deseler paranızı geri vereceğiz diye. Adamlara teşekkür mü edersiniz aa ne kadar iyi mi dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı