Amazon TR para iadesi

LifeIsLife

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler.

02.05.2021 tarihinde Amazon'dan laptop sipariş verdim fakat 1 saat sonra baska bir ürün gördüm ve siparişi iptal ettim. 12595.11 TL tutarında alışverişti. 03.05.2021 tarihinde para iadesi yaptiklarini belirttiler. Sitelerinde de öyle gözüküyor, hesabım bölümüne girdiğimde de paranın karta gönderildiği gözüküyor. Param 10 gün içinde hesabıma yansımayınca VakıfBank şubesine gittiğimde böyle bir iadenin olmadığını söyledi.

Amazontr'nin verdiği refarans kodunu söylediğim zaman o kodun sizinle alakası yok. O kod satıcıyı ilgilendirir o kodu neden vermişler size bilmiyoruz dendi. Sonuç olarak amazontr tarafından iadesi yapıldığı iddia edilen tutar orta da yok. Sürekli kendilerine sordugum zaman paranın başarılı bir şekil de hesabıma gönderildiğini söylüyorlar. Fakat VakıfBank aksini iddia ediyor.

Aynı durumu yaşayan var mı? 1 ay olacak neredeyse para orta da yok. Amazontr tarafından dolandırıldım mi? Sürekli papagan gibi aynı şeyleri söylüyorlar ben ise yazılımlarında hata olduğunu para iadesinin gerçekleşmediğini söylüyorum fakat Amazontr'de işin ehli bir muhatap yok. Önünde duran kağıttaki ezbere lafı söylüyorlar. "gonderdik paranızı bankayla iletişim kurun başarıli bir sekil de gönderilmistir." bu laftan öteye başka bir cumle veya sonuç alamıyorum Amazontr'den.

Amazontr'de böylesine korkunç tüketiciyi çaresiz bırakabilecek bir durumla karşilastigim için cok uzgunum. Hiç beklemezdim. Hepsiburada gibi bir site de bile böylesine bir durumla karsilasmadim.

Satıcı ve gönderici Amazon söylemeyi unuttum.

Kendilerine dedigim şey şu gönderdiginiz tutarı geri cekin yeniden gönderin veya iade yaptiginiz bankamı bir sorun iadeniz yerine ulasmis mi diye bunu da yapamiyorlar. Resmen ne halin varsa gor diyorlar. Bu kadar rezalet bir olayla karsilasacagimi hiç sanmiyordum. İstek üzerine elim de resimler mevcut yüleyebilirim.

THH başvuracaktım fakat sanırsam bu tutar THH'ni aşıyormuş anladığım kadarıyla. Hangi mahkemeye veya nereye başvurmam gerek yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baksanızdan ödeme itirazında bulunun. Tabi süre biraz geçmiş iptal ederler mi bilmem. Bu gün 2. Oldu bu benim gördüğüm. Sanırım Amazon'un ödeme sisteminde bir hata mevcut. Onlar iade ettiklerini sanıyor ama bir şekilde yansımıyor. Arada bir sorun var. En iyi banka çözer bu işi.

Amazon'luk bir durum yok burada karalama yapmak için yazmışsınız belli ki :)
buna benzer bir mesaj daha görmüştüm bu forum ya da başka bir forumda. Kanıt görselleri yüklerseniz ona göre fikir verebiliriz.

Neden durduk yere karalama yapsın ki böyle sorunlar illa oluşabilir Papara'da da ben yaşamıştım aynı dururmu yemek sepeti uygulamasında.

Amazon'luk bir durum yok burada karalama yapmak için yazmışsınız belli ki :)
Buna benzer bir mesaj daha görmüştüm bu forum ya da başka bir forumda. Kanıt görselleri yüklerseniz ona göre fikir verebiliriz.
Şaka gibisin. Neden karalama yapayım ki? 10 yaşında falansiniz galiba yine de teşekkürler.
Baksanızdan ödeme itirazında bulunun. Tabi süre biraz geçmiş iptal ederler mi bilmem. Bu gün 2. Oldu bu benim gördüğüm. Sanırım Amazon'un ödeme sisteminde bir hata mevcut. Onlar iade ettiklerini sanıyor ama bir şekilde yansımıyor. Arada bir sorun var. En iyi banka çözer bu işi.
Kesinlikle öyle. Banka iadenin olmadıgını soyluyor ve yarim saat bankaci bayanla birlikte arastirdik. Ust yetkilileri aradilar onumde.

Şaka gibisin. Neden karalama yapayım ki? 10 yaşında falansiniz galiba yine de teşekkürler.

Kesinlikle öyle. Banka iadenin olmadıgını soyluyor ve yarim saat bankaci bayanla birlikte arastirdik. Ust yetkilileri aradilar onumde.

Tamam arkadaşım buyur koy görselleri görelim, neden kızdın ki? :) Ben de öğrenmiş olayım hem. Laf arasında Amazon'u yerip Hepsiburada'yı övünce, tabii ki şüphe etmem normaldir. Aksi olsa yine şüphe eder aynı şeyleri yazarım. Ayrıca forumdaki ilk mesajınızın da karalama olması... Düşündürücü geldi. Bilmem anlatabildim mi 🤗☺️☺️

Amazon'da bu ay içinde iki iadem oldu. Birisi webcamdi, diğeri ise Bluetooth kulaklık. İkisinde de sıkıntı çıkmadı, ürün ellerine geçer geçmez ücretleri hediye çeki olarak hesabıma aktardılar. İki ürün için de satıcı Amazon.com'du.

Açıkçası iade noktasında Amazon'un, kendi sattığı üründe sıkıntı çıkartacağnı sanmam. Zira çoğu sitenin kutusu açılmamış ürünleri dahi almadığı yerde, Amazon kullanılmış ürünleri sıkıntısız kabul ediyor. Ki sizin durumunuz böyle bile değil.

Kart bilgilerinizi tekrar kontrol edin. Ayrıca iadeyi hesabınıza hediye çeki olarak mı istediniz yoksa banka hesabınıza mı?

Asıl Hepsiburada.com'da rezil hallere düşeceğinize de emin olabilirsiniz bu arada. Dediğim gibi, HB kutusu açılmamış ürünü dahi kabul etmeyen bir firma. :)

Umarım sorununuz çözülür.

Tamam arkadaşım buyur koy görselleri görelim, neden kızdın ki? :) Ben de öğrenmiş olayım hem. Laf arasında Amazon'u yerip Hepsiburada'yı övünce, tabii ki şüphe etmem normaldir. Aksi olsa yine şüphe eder aynı şeyleri yazarım. Ayrıca forumdaki ilk mesajınızın da karalama olması... Düşündürücü geldi. Bilmem anlatabildim mi 🤗☺️☺️

Amazon'da bu ay içinde iki iadem oldu. Birisi Webcam'di, diğeri ise Bluetooth kulaklık. İkisinde de sıkıntı çıkmadı, ürün ellerine geçer geçmez ücretleri hediye çeki olarak hesabıma aktardılar. İki ürün için de satıcı Amazon.com'du.

Açıkçası iade noktasında Amazon'un, kendi sattığı üründe sıkıntı çıkartacağnı sanmam. Zira çoğu sitenin kutusu açılmamış ürünleri dahi almadığı yerde, Amazon kullanılmış ürünleri sıkıntısız kabul ediyor. Ki sizin durumunuz böyle bile değil.

Kart bilgilerinizi tekrar kontrol edin. Ayrıca iadeyi hesabınıza hediye çeki olarak mı istediniz yoksa banka hesabınıza mı?

Asıl Hepsiburada.com'da rezil hallere düşeceğinize de emin olabilirsiniz bu arada. Dediğim gibi, HB kutusu açılmamış ürünü dahi kabul etmeyen bir firma. :)

Umarım sorununuz çözülür.

Vadesiz banka hesabıma kart bilgileriyle oynamadım. Siparisi zaten baska bir ürün gordugum zaman iptal ettim 1 saat icinde olusan olaylar. 3D securtiy ile ödeme yapıldı.

Baksanızdan ödeme itirazında bulunun. Tabi süre biraz geçmiş iptal ederler mi bilmem. Bugün 2. Oldu bu benim gördüğüm. Sanırım Amazon'un ödeme sisteminde bir hata mevcut. Onlar iade ettiklerini sanıyor ama bir şekilde yansımıyor. Arada bir sorun var. En iyi banka çözer bu işi.

Harcama itirazı yapıldı. Asıl öğrenmek istediğim şey konunun altinda belirttigim. Hak aramak için hangi mahkemeye ne şekil de başvurmak olacaktı.

Screenshot_20210524-025315_Amazon Shopping.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210524-025223_VakfBank.jpg
    Screenshot_20210524-025223_VakfBank.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20210524-025220_VakfBank.jpg
    Screenshot_20210524-025220_VakfBank.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 75

Yeni konular

Geri
Yukarı