Amazon Türkiye'de Almanya satıcısından ürün almak

HasanTahsin15

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Az önce forumda i7 11700K işlemcisinin kargo ücreti ile 3520'ye geldiğini gördüm ama sipariş verirken ithalat ücreti depozitosu 634TL diyor ve toplam ücret 4157TL gösteriyor.
.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Az önce forumda i7 11700K işlemcisinin kargo ücreti ile 3520'ye geldiğini gördüm ama sipariş verirken ithalat ücreti depozitosu 634TL diyor ve toplam ücret 4157TL gösteriyor.

Vergi yoktur. Alabilirsiniz. Kargo DHL ile geliyor diye o kadar.
3 günde mi ne geliyor kargo.
M.2 aldım geçen Almanya'dan.

Ödeme ekranında 4157TL gösteriyor biraz kafam karışmadı değil.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-29_225538.png
    resim_2021-11-29_225538.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 54
İthalat ücreti depozitosu dediği gümrük vergisi. Orada yazan değer neyse ödeyeceğiniz değer o. Kapıda filan sizden ekstra bir şey istemezler.

Ben anakartımı Türkiye'deki satıcılardan çok uyguna Amazon TR Almanya mağazasından vergisiyle beraber almıştım üstelik DHL ile 2 günde geldi. Hiç şüphen olmasın.

Hocam bu işlerin garanti durumu ne oluyor bir şey alacağım da.

Genel olarak bazı markalar yurt dışından alınma cihazlarda garanti devre dışı oluyor. Çoğunluğu böyle, alıcağın cihazın garanti kullanıcı sözleşmesini okumanı tavsiye ederim.

Hocam bu işlerin garanti durumu ne oluyor bir şey alacağım da.

Amazon TR üzerinden Amazon Almanya satıcısından ürün alırsanız 2 yıl Amazon garantisi altında oluyor ürünler. İlk 1 ayda iade ederseniz ürünün tam fiyatını geri alıyorsunuz. Örnek 3 ay sonra bozuldu iade aldılar gümrük ve kargo parası geri ödenmiyor sadece ürünün fiyatını alıyorsun geri.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı