Amazon.Us'den dizüstü bilgisayar alınır mı?

umutgulme

Hectopat
Açıkcası bu bilgisayarı beğendim ve TR fiyatına göre daha ucuz duruyor. Bu yüzden almak istiyorum. Lakin güvenilir bir kargo deneyimi yaşar mıyım? Ondan korkuyorum...

Açıkcası bu bilgisayarı beğendim ve TR fiyatına göre daha ucuz duruyor. Bu yüzden almak istiyorum. Lakin güvenilir bir kargo deneyimi yaşar mıyım? Ondan korkuyorum...

Gümrükte bir tane de ısmarlaman gerek.

Kargo sorun olmaz kos koca Amazon. Ama gümrük vergisi falan alır söylim.

Bildiğim kadarıyla gümrük ücretini alırken ödüyorsun ve satıcı Amazon olunca gümrükten geri dönerse ürün Amazon parayı iade ediyor diye biliyorum.

Verdiğin linkte satıcı Amazon. 1,390 dolarlık fiyatın üstüne 57 dolar kargo ve 315 dolar gümrük vergisi ekleniyor. Gümrük vergisi ürüne göre biraz yüksek görünüyor, muhtemelen birkaç hafta sonrasında sen bir talepte bulunmadan artan miktarı geri gönderecekler. Bende çok defa oldu bu durum.

Kargoda bir sıkıntı olacağını sanmam, kargoyla ilgili bir sorun yaşamadım yalnız o cihazda Türkçe Q klavye olmadığını söylemem lazım. Garanti ile ilgili bir durum olduğu zaman muhtemelen MSI Global'in 1 yıllık da olsa garantisi vardır, onu MSI Türkiye'ye sormakta fayda var. Onlar ilgilenmezse de Amazon müşteri temsilcisinden çoğu işini halledebiliyorsun.

Geri
Yukarı