Amazon vb. firmalar iade edilmiş ürünleri ne yapıyor?

DTB

Hectopat
Makaleler
11
Amazon vb. firmalar iade edilmiş ürünleri ne yapıyor? Bazen bazıları ürünleri keyfi olarak iade ediyor, bu ürünler çöpe mi atılıyor? Güvenlik bantları yırtılmış ürünleri tekrar mı satıyorlar?
Eğer geri paketleyip satıyorlarsa;
İnsanlar bir şey alıyor iade ediyor ama azalan stok miktarı tekrar geri yükselmiyor.
bunlar nasıl olabiliyor?

Örneğin Amazon.tr iade edilmiş ürünleri ne yapıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

CANERION

Kilopat
Daha fazla  
Hocam eğer kusurlu ürünse üretici firmaya veriyorlar. Yeniden yapılması için ama keyfi iade yapıldığında yeniden paketleme sıfırlama gibi ürünü yeni hale getirecek işlemlerden geçirip tekrar satıyorlardır.

KS
KS
DTB

DTB

Hectopat
Makaleler
11
Hocam eğer kusurlu ürünse üretici firmaya veriyorlar. Yeniden yapılması için ama keyfi iade yapıldığında yeniden paketleme sıfırlama gibi ürünü yeni hale getirecek işlemlerden geçirip tekrar satıyorlardır.

Bunu ben de düşündüm ama eğer öyle ise neden stok miktarı artmıyor? Bir de Amazon'un iade edilen ürünleri imha ettiği ile ilgili bir video görmüştüm, eğer böyle ise 10000TL'lik bilgisayarı imha mı ediyorlar?

Marla Singer

Megapat
Bunu ben de düşündüm ama eğer öyle ise neden stok miktarı artmıyor? Bir de Amazon'un iade edilen ürünleri imha ettiği ile ilgili bir video görmüştüm, eğer böyle ise 10000TL'lik bilgisayarı imha mı ediyorlar?
Orada yazan stok miktarı hiçbir zaman doğru olmuyor.

Kadirz123

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Eğer yeniden satışa uygunsa satışa koyuluyor. Eğer hiç uygun değilse o zaman imhaya başvurabilir. Zaten ürünleri genelde imha ettiğini anlamak kolay çünkü Amazon ürünü bize bırakıyor ve iade yapıyor bazen.

claudespeedtr

Decapat
Daha fazla  
Bize tekrar kakalıyorlar. O yüzden keyfi iadeyi sevmiyorum. Mesela alırken ölçüsü yazmıyormuş gibi adam aldığı klavyeyi masaya sığmadı diye iade ediyor.
Ne gibi bir problem olabilir? Sonuçta sen de alırken inceliyorsun bakıyorsun ürüne herhangi bir eksik ya da kusur görürsen iade ediyorsun.

Yukarı