Amazon ve AGT Kurye ürünü beklenen zamanda gelmedi

Sen sipariş verdin diye tüm amazon ve agt şirketi seferber olup senin siparişini yetiştirmeye çalışmıyor. İşin içinde "insan" faktörü var ki hata yapılabilir, kuryenin aracı bozulmuş olabilir, çalışan hasta olmuş olabilir, yoğun sipariş nedeniyle yetişmemiş olabilir. Biraz tolerans göstermek gerekiyor diye düşünüyorum. Aynı gün gelmediyse ertesi gün beklenir, yine gelmezse şikayet edersin. Bir de sen prime üyeliğini, siparişini iptal ettin diye amazon, genel kurulu toplantıya çağırıp prime üyeliğin ile alakalı, agt şirketi de siparişini yetiştiremedi için tüm Türkiye'de operasyonlarını durdurma kararı almış olabilir.

İstanbul içi aynı gün teslimat yapmayı çocuk oyuncağı mı sanıyorsun sen? İstanbul trafiğinden haberin yok sanırım? Tüm gün evde mi oturuyorsun hiç çıkıp gezmedin mi İstanbul'da? Sana yoldayız demişler, demek ki paketin dağıtım aracına yüklenmiş dağıtıma çıkmış. Kargolar kuryenin canı istediği şekilde dağıtılmaz belirli bir güzergahta dağıtılır. Demek ki o gün dağıtımdaki paketleri dağıtmaya mesai saatleri yetmedi.
Dağıtımı yapan arabayı süren tek tek listeyi kontrol eden varlık da bir insan. Onun da evi var, yoruluyor, ailesi var, çocukları var, eşi var. Akşam evine gitmesi gerekiyor, dinlenmesi gerekiyor, belirli bir saat gelince çalışma süresi doluyor ve teslimatı bitiriyor. Sırf sen evde oturup ''Hadi kargomu getirin, söz bugün gelecek dimi? Bak bugün gelsin'' dedin diye insanlar şahsi hayatlarından vazgeçip mesai saatin dışında kargonu teslim etmek zorunda değil.
Toksik bir üyesin. Bloklandın.
Hizmet sektörünün amacı hizmet etmektir, hezimet(mağdur) etmek değil. İstanbul’u senden daha iyi biliyorum. Merak etme. Mantık yaklaşımın sıfır olduğu nokta da toksik bir üyesin diyorsun, fazla komik oluyorsun. Aynı gün teslimat sözü veren firma, 00:00 kadar teslimat yaptığını belirtiyor. Çalışanlarını buna göre seçersin, işini yaparsın. Yapamıyorsan kapatırsın. Kimsenin kimseyi mağdur etmeye hakkı yok.

Sen sipariş verdin diye tüm amazon ve agt şirketi seferber olup senin siparişini yetiştirmeye çalışmıyor. İşin içinde "insan" faktörü var ki hata yapılabilir, kuryenin aracı bozulmuş olabilir, çalışan hasta olmuş olabilir, yoğun sipariş nedeniyle yetişmemiş olabilir. Biraz tolerans göstermek gerekiyor diye düşünüyorum. Aynı gün gelmediyse ertesi gün beklenir, yine gelmezse şikayet edersin. Bir de sen prime üyeliğini, siparişini iptal ettin diye amazon, genel kurulu toplantıya çağırıp prime üyeliğin ile alakalı, agt şirketi de siparişini yetiştiremedi için tüm Türkiye'de operasyonlarını durdurma kararı almış olabilir.
Ben katılmıyorum bu konuda size. Amazon'un olayı zaten hızlı teslimat. Tercih edilme sebeplerinden en önemli bu aslında. Türkiye'de lojistik işlemleri şu an için AGT ve KG ile hızlı yapılsın diye anlaşıldı. Ama bu durum geçici. Amazon kendi teslimat sistemini henüz burada kullanıma sunmadı. Forumda AGT ile ilgili çok fazla başlık var. AGT'nin yetersiz sayıda personel çalıştırmasından kaynaklanan bir durum.
İnsan faktörünün devreye girmesi için kuryelerinin başına bir iş gelmesi, aracın bozulması gibi sebepler var. İstanbul'da yoğun trafik var diyelim, Adana için geçerli olmuyor. İnsan faktörü maşallah sürekli devreye giriyor. :)

Yoldayız dediler, neden okuduğunuzu anlamıyorsunuz.

Amazon MH hayatımda gördüğüm en boş müşteri hizmetlerinden olabilir.
Genelde iade alma, indirim tanımlama dışında bir şey yapmıyorlar.
Lütfen "Geçen 5 liralık kitap aldım, iade etmek isteyince sizde kalsın dediler, nasıl kötü ya?" falan demeyin.

Ben sorun yaşadığımda da konu sahibi ile benzeri oldu. Birisi sıkıntı yok, ürünler gönderilecek diyor. 2 saat sonra sipariş iptali maili geliyor. Hepsi farklı şeyler diyor. Kesinlikle çok kötüler.

5-6 ay önce laptop aldım. Amazon ürünü Kolaygelsin'e teslim etmiş (Kolaygelsin ile hiç bir zaman sorun yaşamadım) dedim ohh iyi kısa sürede gelir. Neyse sonra AGT'diye bir firmadan SMS geldi. "Kolaygelsin'den gönderinizi teslim aldık gün içinde size ulaştıracağız" diye. Alla alla dedim bu AGT neyin nesi.

Neyse sistemde bakıyorum benim kargo dolanıyor. Evin yakınından geçiyor falan ama gelmiyor. Haritada izleyebiliyorsunuz. Akşam oldu ve taa daaaa evde yoktunuz mesajı. Amazonu aradım AGT diye bir firmadan haberleri bile yok biz Kolaygelsin ile size gönderdik diyorlar. Neyse baya bir kızdım tabi duruma. Oyuncu laptop sonuçta az bir para değil.

Ertesi gün oldu mahalleme yakın bi yerde benim kargo sabit duruyor. Gün içinde teslim edicez falan SMS'ler geliyor.

Neyse dedim bu iş böyle olmayacak atladım Scooter'a aramaya başladım nerede bu şube vs diye. Ara sokakta bir yerde depo gibi bir yer gördüm. Hafiften de yağmur yağıyor. Ne tabela ne bişi. Bi baktım bu deponun önünde Amazon kutularını yığmışlar dışarıya ve ıslanıyorlar bide kutular.

İçeri girdim içerisi karma karışık. 1 tane kız çalışıyor içeride. Takip numaramı söyledim bulamadı sistemde. Sonra GSM no söyledim kargonuz dışarıda dedi. Neyse baktım kutu ıslanmış biraz hemen orada açtım sorun var mı diye baktım sorun yok.

Ne imza ne kimlik gösterme ne bişi. Aldım çıktım kutuyu. Benim yerime biri gidip GSM numaramı söyleyip laptop'u alıp rahatlıkla çıkabilirmiş kısaca. Durumu hemen Amazon'a ilettim. Özür dilediler vs ama belli ki bir değişiklik olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı