Amazon vergi alıyor mu?

esat585

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim üzere Amazon'dan bir ürün almak istiyorum. Fakat vergisi var mı yok mu bilmiyorum. Eğer vergisi varsa Türkiye'den almak daha mantıklı. Bu yüzden vergi alınıyor mu alınmıyor mu? Bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim. Bu arada almak istediğim ürünün linki: JBLC100SIUBLK C100 JBL C100 Kulak İçi Kulaklık - Black Siyah: Amazon.com.tr
Amazon.com.tr ürünleri Türkiye'deki depolardan yollandığı için hiçbir şekilde gümrük vergisi vesaire ödemezsiniz normal Türkiye alışveriş siteleri gibi düşünebilirsiniz fakat amazon com veya amazon de işler değişiyor.

Hepinize teşekkür ederim zaten kdv dahil yazıyor da gümrük vergisinden emin olamamıştım. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Sonundanki TR amblemi zaten Türkiye için faaliyet gösterdiğini belirtiyor. Türkiye'de faaliyet gösteren her türlü kuruluş ve kurum vergiye tabiidir. Bu yüzden evet vergi veriyor. Ve siz orada vergili fiyatını görüntülüyorsunuz zaten TR olduğu için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı