Amazon Xiaomi Redmi Note 9 Pro iadesi gerçekleşir mi?

Hakem heyetine başvuracağımı söyledim kabul etmezseler eğer.

Kanun SIM kartla alakalı bir şey olmadığını söylüyor, ama satıcı kabul etmeyebilir yanim.

Kabul etmez ise etmez çünkü SIM kartı taktığın an telefon 2, el oluyor araştırabilirsiniz anlayışlı birisidir inşallah inat ederse almaz,
Ekran jelatini çıkarmadım SIM kart taktım ama nereden anlayacak taktığı mı ki?

Kurulumda SIM kartını tanır ve kayıt eder hocam.

Neden iade etmek istiyorsunuz hocam?
Telefonun kamerasına toz girmiş bir şekilde elime ulaştı, wi-fi bağlantı hızı düşük ve yazılımsal fazla problemleri var. Arayüzünde sevmediğim şeyler de var. İade etme hakkımın bulunduğunu şuan çok iyi biliyorum, sonuçta kusurlu cihaz elime ulaştı.
Kabul etmez ise etmez çünkü SIM kartı taktığın an telefon 2, el oluyor araştırabilirsiniz anlayışlı birisidir inşallah inat ederse almaz,

Durum sıkıntılı o zaman. Şimdi telefonu alıp bir daha geri gönderecekse hiç gondermeyeyim o zaman. 😕

Telefonun kamerasına toz girmiş bir şekilde elime ulaştı, Wi-Fi bağlantı hızı düşük ve yazılımsal fazla problemleri var. Arayüzünde sevmediğim şeyler de var. İade etme hakkımın bulunduğunu şu an çok iyi biliyorum, sonuçta kusurlu cihaz elime ulaştı.

Durum sıkıntılı o zaman. Şimdi telefonu alıp bir daha geri gönderecekse hiç gondermeyeyim o zaman. 😕

Hocam sonuna kadar deneyin ama iade etmek işe yaramazsa gönderin ürün arızalı diye yenisini göndersinler en azından arızalı ürün kullanmazsınız peşini bırakmayın derim.

Hocam sonuna kadar deneyin ama iade etmek işe yaramazsa gönderin ürün arızalı diye yenisini göndersinler en azından arızalı ürün kullanmazsınız peşini bırakmayın derim.
Tmm hocam, deneyeceğim. İyi günler

Bu bilgiler kaynaktır
|||internetten yaptığınız cep telefonu alisverişlerinizde, "sim kart takılmış ya da wifi ağına bağlanmış ürünler cayma hakkı kapsamına girmez." gibi ifadeler tamamen uydurmadır. bu kapsamda internet üzerinden yapılan alışverişlerde ürün tarafınıza ulaştığı andan itibaren 14 gün içinde koşulsuz şartsız -ürüne hasar vermemek kaydıyla- ürünü iade hakkınızı tanımlayan kavram.
kanun çok açık: 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun'un 48. maddesinin 4. bendi:

"tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir...

tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutatkullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir."

mutat: olağan kullanım. yani siz cihazı açtınız olağan haliyle kullandınız. telefonun amacı zaten iletişim, sim kart ile kullanmak ve wi-fi'ye bağlanmak alışılagelmiş kullanımın tillahıdır.

bunun için firmanın iade formu çok bir şey ifade etmiyor. tavsiyem tuketici.gov.tr üzerindeki ornek cayma bildirim formunu doldurup ptt üzerinden iadeli taahhütlü karşı tarafa gönderin. bu beyan onların eline geçtiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde olumu cevap gelmezse; ürünün faturasının fotokopisi, cayma hakkınızı kullanmak istediğinizi gönderdiğinize dair formun bir suretini, iadeli taahhütlü posta alindinizin fotokopisini hakem heyetine, "şu firmanin şu internet sitesinden şu ürünü şu tarihte satın aldım, şu tarihte cayma hakkimi kullanmak istedigime dair beyanimi firmaya ptt iadeli posta ile bildirmeme ragmen herhangi bir islem yapılmadi. sozlesmeden dogan cayma hakkim adina para iadesinin yapilmasini arz ederim." tarzi bir dilekce yazıp söylediklerimi de dilekçeye ekleyip hakem heyetine başvurun.|||
--------------------------------------------------
Bu delillere ben de ulaştım. Zaten hakem heyeti %99 tüketicinin yanındadır. Zaten ben sadece ürünü beğenmesem bile iade etmeye hakkım var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı