Amazon'dan GTX 960 Mini Sistem Toplama

Enes Ebrar Onal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Kendime fazla yer kaplamayıp , oyunlarda konsol performansı alabilmeyi tasarladığım bir bilgisayar kurmaya karar verdim . Bunun sonucunda mini-itx formatında karar kıldım.

Yeni bir sistem toplamak için gerekli bilgileri araştırmaya başladım ilk önce. Technopat Sosyal'den olsun, yabancı sitelerdeki makaleler , videolar olsun elimden geldiğince araştırdım ve alabilme imkanım olan tüm bileşenleri amazon.com dan almaya karar verdim . Gümrüğün izin vermediği,inanılmaz kargo ücreti çıkartan veya çok fiyat farkı olmayanları da buradan almaya karar verdim.
Bu sistem ilk olarak oyun amaçlı kurulacak ve diğer günlük işlerimde kullanacağım. Ardından fiyatlar da biraz düştüğü taktirde micro-atx kasalara geçip SLI yapma planım var ama gelecek günler gösterecek bu isteğime ulaşıp ulaşamayacağımı.

Herhangi bir öneriniz var mıdır , varsa nedenini de belirtirseniz sevinirim. Alta parçaları ve alınıp alınmadıklarını yazacağım.

-www.amazon.co.uk/gp/product/B00NN0GEXQ?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_sfl_title_1&smid=A9VBWN1Q1U6E6 (ALINDI)
-www.amazon.com/gp/product/B00OAJ412U?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 (ALINDI)
-www.amazon.com/gp/product/B00IKDETOW? psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00 (ALINDI)
-www.amazon.com/gp/product/B006YG9E7O?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00 (ALINDI)
-www.amazon.com/gp/product/B009VCAJ7W?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00 (ALINDI)
-MSI H81I MINI -ITX MOTHERBOARD -VATAN COMPUTER (ALINDI)
-İ5 4460 İŞLEMCİ (ALINMADI)
-ASUS VG248QE MONİTOR (ALINMADI)
not : başlığa 960 yazmışım ama 970 olacak , başlık değiştirme sanırım kapatılmış.

Son düzenleme:
Bütçe nedir ? Eğer yeni bir sistem baştan toplanıyor ise yeni nesil işlemci ve bileşenler alınması daha mantıklı olacaktır.

Bütçe nedir ? Eğer yeni bir sistem baştan toplanıyor ise yeni nesil işlemci ve bileşenler alınması daha mantıklı olacaktır.
Arkadaş RAMleri DDR3 almış.
Alacaksanız Gigabyte Z170-HD3 /DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1151p
Intel Skylake Core i5 6500 3.20 GHz 6 MB LGA 1151p geri kalan parçaları böyle alın. Anakartınızın DDR3 destekli olduğundan emin olun.
Ancak emin olmadığım nokta buradaki anakartın DDR3 mü DDR3L mi desteklediği.
DDR3L 1.35V ram voltajı kullanır, normal DDR3 1.5V :)

Arkadaş DDR4 sistem toplamak var iken neden halen DDR3 topluyor bütçe belirtsin belki daha uygun daha performanslı sistem toplanabilir.

Teşekkürler önerileriniz için. Bütçe belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Bütçem 1100-1200 $ gibi 3,500 lira yi geçmesin istiyorum.
Aslında ben de skylake toplamak istemiştim ama bütçemi çok aştı. O yüzden elimdeki bazı parçaları koruyup yavaş yavaş yeni nesil e geçmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı