Amazon'dan izinim dışında 190 TL'lik alışveriş yapıldı

Borancan

Hectopat
Merhaba iyi günler herkese, bugün öğlen saatlerinde hesabımdan Amazon üzerinden 10$ tutarında bir Xbox gift Card satın alınmış ve ben o saatlerde uyuyordum. Yani hesabıma başka birisi girerek bu alışverişi yapmış. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ve çözenler nasıl çözdü? Yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi günler herkese, bugün öğlen saatlerinde hesabımdan Amazon üzerinden 10$ tutarında bir Xbox gift Card satın alınmış ve ben o saatlerde uyuyordum. Yani hesabıma başka birisi girerek bu alışverişi yapmış. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu ve çözenler nasıl çözdü? Yardımcı olabilirse sevinirim.
Ya hesabın yada kart bilgilerin çalınmış geçmiş olsun... Hemen kartımı kaybettim veya çalındım uyarısı ile müşteri hizmetlerine bağlan bildiğim kadarı ile 150 TL'ye kadar olan zararı banka kendi karşılıyor. Hemen kartım çalınmış bu harcamayı ben yapmadım de zararın bir kısmından dön ayrıca kartını iptal ettir ve yeni kart çıkar acilen yoksa tekrar yaşanır. Son olarak olur olmadık sitelere üye olup alış-veriş yapmamaya çalış eğer siteler hacklenir ve bilgileri ele geçirilir ise senin kart bilgileri de uçar gider. Genelde kart bilgilerini çalanlar ufak doz da alış-veriş yaparlar ve sen ekstren de bunu fark etmezsin ancak bunu düzenli olarak yaparlar ve sen fark edene kadar iş işten geçmiş olur. İyi ki sen erken fark etmişsin. 10$ onlar için az miktar hatta 10 lira onlar için ama sana 190 TL :( bu yüzden fark etmişsin hemen dediğim işlemleri yapmaya bak.

Yarın gün içerisinde müşteri hizmetlerini arayın. Yardımcı olacaklardır.

Amazon'un Türkiye'de müşteri hizmetleri var mı ki? Amazon hesabım askıya alındığı için ulaşamıyorum amazon üzerinden.

Ya hesabın ya da kart bilgilerin çalınmış geçmiş olsun... Hemen kartımı kaybettim veya çalındım uyarısı ile müşteri hizmetlerine bağlan bildiğim kadarı ile 150 TL'ye kadar olan zararı banka kendi karşılıyor. Hemen kartım çalınmış bu harcamayı ben yapmadım de zararın bir kısmından dön ayrıca kartını iptal ettir ve yeni kart çıkar acilen yoksa tekrar yaşanır. Son olarak olur olmadık sitelere üye olup alış-veriş yapmamaya çalış eğer siteler hacklenir ve bilgileri ele geçirilir ise senin kart bilgileri de uçar gider. Genelde kart bilgilerini çalanlar ufak doz da alış-veriş yaparlar ve sen ekstren de bunu fark etmezsin ancak bunu düzenli olarak yaparlar ve sen fark edene kadar iş işten geçmiş olur. İyi ki sen erken fark etmişsin. 10$ onlar için az miktar hatta 10 lira onlar için ama sana 190 TL :( bu yüzden fark etmişsin hemen dediğim işlemleri yapmaya bak.

Benim hesabım üzerinden yapılmış çünkü Amazon'a kayıtlı mailime ekstre olarak gönderilmiş Amazon tarafından. Ama yine de kartımı kapattırmayı düşünüyorum.

Amazon'un Türkiye'de müşteri hizmetleri var mı ki? Amazon hesabım askıya alındığı için ulaşamıyorum amazon üzerinden.

Benim hesabım üzerinden yapılmış çünkü Amazon'a kayıtlı mailime ekstre olarak gönderilmiş Amazon tarafından. Ama yine de kartımı kapattırmayı düşünüyorum.
O zaman senin muhatabın Amazon ve kartını da ne olur olmaz kapat bence.

Destek ekibiyle görüşmen daha sağlıklı.

Hesabım kısıtlı olduğu için görüşme sağlayamıyorum kısıtın açılmasıda biraz uzun sürüyor.

O zaman senin muhatabın Amazon ve kartını da ne olur olmaz kapat bence.

Kartımın Online alışverişe tamamen kapattım şu anlık o yüzden hesabımdaki kısıtın açılmasını bekleyeceğim.

Geri
Yukarı