Amazon'dan Laptop Almak ve Gümrük Vergisi

ayylmao420

Decapat
Bu linkteki laptopu almayı düşünüyorum ama satın alırken gümrük vergisi eklenir mi bilmiyorum, alınacak vergiye 0 yazıyor. Kargonun 300 dolar olması da ayrı bir şaşırtıcı. Gümrük vergisi kargo bedeline dahil ediliyor mu?
365388

Satıcıyı mümkün olduğunca Amazon seçmeye çalışın. Amazon seçerseniz eğer gümrük vergisi ve kargo ücretleri daha sağlıklı görüntülenebiliyor. Evet bu ürüne gümrük vergisi çıkması kesin gibi bir şey. Ama ne kadar çıkar bilemem.

Satıcılar arasında maalesef Amazon bulunmuyor. Yine de desteğiniz için teşekkürler.
Satıcı Amazon olmamasına rağmen kargo işlerini Amazon'un halletmesi sayesinde gümrük vergisi total fiyata eklenir mi bir bilginiz var mı?
365396

EDIT: Sanırım ekleniyor, daha pahalı bir modeli (300 dolar) seçtiğimde 2200TL Import Fees Deposit eklendi.
365399

Son düzenleme:
Vergi eklenir mi ne demek?
Eskiden vergi limiti 100 dolardı. Şimdi 35 dolar. 36 dolar bir şey al direk vergisi eklenir.
Kesinlikle vergi ödeyeceksin. Kaçarı yok.
Sen o bilgisayara en az %20 gümrük ödersin.

Demek istediğim Amazon sitesinde gösterilen fiyata vergi eklenmesiydi. Türkiye'ye gelince gümrük vergisi ödemekle uğraşmak istemiyorum, gümrük vergisini Amazon'dan ödeyip halletmek istiyorum. Kendimi ifade edemediysem afedersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı