Amazon'dan sinüzit için deniz suyu önerisi

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sinüzit hastasıyım. Sürekli ağıza boğazımı yakacak kadar akıntı oluyor. Tuzlu su ile yıkıyorum ama tuzlu suyu kaynatmak zorunda kalıyorum. Bu arada ağıza akıyor şeffaf bir sıvı. Şu anda onu kurutmak için antibiyotik tedavileri yapıyor doktorum ama bu hastalık kesin sinüzit hastalığı. Doktorlara gidiyorum burunda bir şey göremiyorlar ama yine de ben araştırdım. İyi doktor yok açıkçası. Kendi kendime artık bunun çözümünü araştırmaya karar verdim. Antibiyotik sarı sıvıdan biraz beyaz sıvıya döndürdü o sıvıyı ama yine de akıntı durmak bilmiyor ve boğazda aşırı yangı oluşturuyor bende. Ama midem değil kesin biliyorum yani. Deniz suyu ile falan yıka diyorlar burnu tuzlu su ile falan ben de açıkçası kaliteli bir şeyler araştırıyorum. Amazon'dan acaba sinüzit için deniz suyu mu alsam?

Dosya Ekleri

• 1670268439904.png
    1670268439904.png
    458,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Sinüzit için öncelikli yapman gereken alnını, yüzünü soğuktan ve rüzgardan korumak. Ona göre giyinmek, saçların uzunsa kurutmaya dikkat etmen.

Gönderdiğin ürün sinüs temizlemede işe yarar ancak uzun vadeli çözüm değildir. Alırsan da plastik kabını temizle, kullanabilirsin.

İyi bir yüzücü isen ve dalmayı biliyorsan, tatlı su olmayan deniz veya minerali yüksek kaplıca havuzlarında 2-3-4m artık ne kadar dalabiliyorsan su altına inip 5-10 saniye, dayanabildiğin kadar durmak veya yüzmek olacaktır. Sudan çıktıktan hemen veya bir süre sonra sinüslerine dolmuş su burnundan kendiliğinden akıp gider. Biyolojik açıdan canlı olan bu sular vücudundaki sinüsleri daha iyi şekilde temizler ve bünyeni hastalıklara karşı antrenmanlı/direnebilecek hale getirir.

2015 yılında, yazın sabah sporundan sonra ter içinde gittiğim markette kaset klimalar alnıma doğru üflediler hep, 10 dakikalık bu alışveriş maratonu sonrası eve giderken daha alnımda ağrı başlamıştı. Siz kahvaltıyı hazırlayın diye malzemeleri bırakıp denize inip 4-5m daldım hemen, denizden çıktıktan sonra anında sinüslerim boşaldı biraz sümüklü/kanlı olarak ve sinüzitim başlamadı.

Denize gidemediğim durumlarda %2 iyot solüsyonum var (tentürdiyot değil), gönderdiğin linkteki plastik burun temizleyiciye içme suyu ve 1 damla solüsyon koyup temizliyorum, verilen antibiyotiklerden çok daha hızlı etki ediyor. Aynısını geçen ay kızımda denedik, 3 günde burun akıntısı ve öksürüğü geçti, 5. gün iyileşmişti.

Sinüzit için öncelikli yapman gereken alnını, yüzünü soğuktan ve rüzgardan korumak. Ona göre giyinmek, saçların uzunsa kurutmaya dikkat etmen.

Gönderdiğin ürün sinüs temizlemede işe yarar ancak uzun vadeli çözüm değildir. Alırsan da plastik kabını temizle, kullanabilirsin.

İyi bir yüzücü isen ve dalmayı biliyorsan, tatlı su olmayan deniz veya minerali yüksek kaplıca havuzlarında 2-3-4m artık ne kadar dalabiliyorsan su altına inip 5-10 saniye, dayanabildiğin kadar durmak veya yüzmek olacaktır. Sudan çıktıktan hemen veya bir süre sonra sinüslerine dolmuş su burnundan kendiliğinden akıp gider. Biyolojik açıdan canlı olan bu sular vücudundaki sinüsleri daha iyi şekilde temizler ve bünyeni hastalıklara karşı antrenmanlı/direnebilecek hale getirir.

2015 yılında, yazın sabah sporundan sonra ter içinde gittiğim markette kaset klimalar alnıma doğru üflediler hep, 10 dakikalık bu alışveriş maratonu sonrası eve giderken daha alnımda ağrı başlamıştı. Siz kahvaltıyı hazırlayın diye malzemeleri bırakıp denize inip 4-5m daldım hemen, denizden çıktıktan sonra anında sinüslerim boşaldı biraz sümüklü/kanlı olarak ve sinüzitim başlamadı.

Denize gidemediğim durumlarda %2 iyot solüsyonum var (tentürdiyot değil), gönderdiğin linkteki plastik burun temizleyiciye içme suyu ve 1 damla solüsyon koyup temizliyorum, verilen antibiyotiklerden çok daha hızlı etki ediyor. Aynısını geçen ay kızımda denedik, 3 günde burun akıntısı ve öksürüğü geçti, 5. gün iyileşmişti.
Hocam yazıklarınız gerçekten ama gerçekten değerli bilgiler. Sonuna kadar okudum. İnce detayına kadar. Ben açıkçası markette Akınsoft programında depoda çalışıyordum. Neyse sözüm onda değil. Saçımı yıkayıp kurutmadan gidiyordum. Saç kurutma makinesi ile kurutmuyordum yani. Ayrıca buz gibi biralar da içtim zamanında. Solüsyon dediğiniz nedir hocam tam olarak onu anlamadım açıkçası deniz suyu mu ne?

Ayrıca hocam gitmediğim KBB doktoru kalmadı ki, Azerbeycanda. Ayrıca bakan doktorlar bana sadece şu cevabı verdiler.

Ne var Senin burnunda Rufiq?

Hatta bir İranlı doktor ya boş ver yut gitsin diyordu.

İltihaplaşıyor böyle kış aylarında işte o rahatsız ediyor. Şu an bir köy doktoru bana onu antibiyotiklerle kurutacağız dedi. Amikacin, Gentametcin gibi antibiyotikleri yapıyor ve her antibiyotikten de deniyor üzerimde. Ama ara vererek yapıyor bunu. Bazen duruyor bazen yine başlıyor. Ayrıca bu bende neredeyse 3-5 yıl oldu. Bitmek bilmiyor ya bir türlü hocam. Şuan evde kendim tuzlu su ile birinden çekip ağızdan tükürüyorum. Ama tuzlu suyu önce suyu kaynatıyorum iyice. Nam ilık hale gelecek kadar buruna çekebileceğim kadar 1 çay kaşığı gibi tuzlu su katıp iyice çalkalıyorum. Ondan sonra çekiyorum burundan. Biraz rahatlatıyor ama antibiyotikten iyidir. Sizinle acaba başka nasıl iletişime geçebilirim?

Belki bir doktor olmayabilirsiniz ama bana ne olur gerçekten artık doktorlara iyleştirin beni bu hastalıktan kurtulayım ellerinizden öpeceğim diyesim bile geliyor.

Ayrıca hocam ben yumurta, peynir, tovuk eti gibi şeyler de yemiyorum. Demir falan da yoktur bende. Ondan da akabilir mi bu?

Son düzenleme:
Hocam yazıklarınız gerçekten ama gerçekten değerli bilgiler. Sonuna kadar okudum. İnce detayına kadar. Ben açıkçası markette Akınsoft programında depoda çalışıyordum. Neyse sözüm onda değil. Saçımı yıkayıp kurutmadan gidiyordum. Saç kurutma makinesi ile kurutmuyordum yani. Ayrıca buz gibi biralar da içtim zamanında. Solüsyon dediğiniz nedir hocam tam olarak onu anlamadım açıkçası deniz suyu mu ne?

Ayrıca hocam gitmediğim KBB doktoru kalmadı ki, Azerbeycanda. Ayrıca bakan doktorlar bana sadece şu cevabı verdiler.

Ne var Senin burnunda Rufiq?

Hatta bir İranlı doktor ya boş ver yut gitsin diyordu.

İltihaplaşıyor böyle kış aylarında işte o rahatsız ediyor. Şu an bir köy doktoru bana onu antibiyotiklerle kurutacağız dedi. Amikacin, Gentametcin gibi antibiyotikleri yapıyor ve her antibiyotikten de deniyor üzerimde. Ama ara vererek yapıyor bunu. Bazen duruyor bazen yine başlıyor. Ayrıca bu bende neredeyse 3-5 yıl oldu. Bitmek bilmiyor ya bir türlü hocam. Şuan evde kendim tuzlu su ile birinden çekip ağızdan tükürüyorum. Ama tuzlu suyu önce suyu kaynatıyorum iyice. Nam ilık hale gelecek kadar buruna çekebileceğim kadar 1 çay kaşığı gibi tuzlu su katıp iyice çalkalıyorum. Ondan sonra çekiyorum burundan. Biraz rahatlatıyor ama antibiyotikten iyidir. Sizinle acaba başka nasıl iletişime geçebilirim?

Belki bir doktor olmayabilirsiniz ama bana ne olur gerçekten artık doktorlara iyleştirin beni bu hastalıktan kurtulayım ellerinizden öpeceğim diyesim bile geliyor.

Ayrıca hocam ben yumurta, peynir, tovuk eti gibi şeyler de yemiyorum. Demir falan da yoktur bende. Ondan da akabilir mi bu?

Bende bir süre uğraştım, baktım batı tıbbı işi sürekli ilaç satışına çevirmiş o zaman araştırdım. Sanırım 10 yıldır sinüzit için antibiyotik kullanmadım. Hatta, sanırım 2 kere kullandım ilaç.

Saçlarını kurutmaman kötü olmuş sabahları işe giderken (veya soğuk zamanlarda), yazın problem olmasa da diğer mevsimler ve rüzgarlar rahatsızlık verebilirler.

En güzel çözüm, her sene mümkünse 3-5 ayda bir denize gidip dalmak (kışın değil tabi) veya dediğim gibi yüksek mineralli (sıcak/ılık/serin/soğuk) kaplıcalarda dalacak havuz varsa 3-5m dalıp biraz su altında durmak. Burnunu tutumadan dalman gerek, su basınçtan dolayı sinüslerine dolsun. Sonra çıkıp kurulanırsın, şezlonga uzanıp yerden biranı alırken burnundan akar gider.

Burun akıntısı, geniz akıntısı, öksürükle gelen balgamı neden yutacaksın ki? Vücudun atmaya çalışıyor. İşte bu kafada olan doktorluk mesleğinden dolayı soğudum adamlardan, son 2 yılda da tüm dünyanın canının okunmasına sebep oldular.

O yolladığın ürünün plastik kısmı burnuna dayadıktan sonra elinle sıkıyorsun, yüzündeki sinüs boşluklarına ulaştırıyor mineral çözeltisini, burnuna kendi elinle/bardakla dayayıp çekmekten daha kolay bir yöntem.

Tentürdiyot vardır, eskiden oyun oynarken düştüğümüzde sürerlerdi yaraların üstüne, biraz yakardı ancak mikrop kapmasını engellerdi - ondan bahsetmiyorum. İyot, teknik olarak vücutta tiroid bezinle alakalı işlemler için kullanılır, ayrıca radyasyona karşı kullanabildiğimiz tek malzemedir bünyeye alınan. Doğal mineral olarak antibiyotik etkisi çok yüksek diyebiliriz, onun solüsyonları var. Kimya laboratuvarı olan eczaneler hammaddeleri alıp kendileri de yapıyorlar (Majistral denir bu hazırlanmış ürünlere), henüz hazır aldığım solüsyonun kalitesine yakın eczacı ürünü görmedim malesef. Ben bunu kullanıyorum 1 yıldır, sabahları 1-2 damla suya koyuyorum, buhar makinem uygun olduğu için ona damlatıyorum mesela, gargara da yapıyorum ihtiyacım varsa, spreyle vücuda da sıkıyorum ateş/sinek ısırması v.b durum neyi gerektiriyorsa ona göre hazırlıyorum.

Sinüzitin yiyeceklerle ilgilisi yok. Gerçi peynirde de kayda değer demir yok, probiyotik açıdan ve süt niyetine tüketebilirsin, yoğurt/ayran/kefir. Tavuk eti, köyde ot böcek yiyen bulursan ye, marketleri boşver. Yumurtada da yakınlarda yetiştiren varsa markettekinden iyidir - yoksa markettekiyle idare edebilirsin, bir çok şekilde yiyebilirsin yumurtayı. Ancak demir eksikliğin varsa, kan tahlilinde çıkar ve ona göre beslenmeni düzenlemen senin için daha iyi olur. Diğer konu ise yumurta gibi besinlerin vitamin ve mineralleri çok işe yarıyor - beslenme düzenin sağlığını koruman için faydalıdır.

Beslenmeyle ilgili sadece şunu söyleyeyim, endüstriyel işlenmiş gıdalar (paketliler, paketli ürünlerle yapılanlar) dışında bazı insanların vücutları çeşitli sebeplerle reaksiyon gösterebiliyor. Bazı gıdalar ise vücuda çok alındığında problem yaratabilir, onu deneme yanılmayla görebilirsin. Ben et-balık, yumurta, süt, peynir, zeytin, mevsiminde meyveler, kaymak, bal, tahin, canım çekerse de karabuğday veya arasıra makarna, gibi bir sette besleniyorum. Sebze az, nadir; soğan, sarımsak, bazen patates, havuç, turp.

Hocam bendede yanak ve yüzde uyuşma oluyor şakaklarda ağrı ve kulakta damar atıyor kalp atması gibi burnum zaten tıkalı çıt çıt ses geliyor sinüzit var mı bende de 1 senedir hayat kalitemi mahvetti.

Hocam bu ürünü suya katıp buhara veriyorsunuz değil mi?

Orayı biraz anlamadım. Yoksa buruna mı damlatıyorsunuz bir damcı gibi?

Onun kullanımını bana anlatırsınız.

Hocam bu ürünü suya katıp buhara veriyorsunuz değil mi?

Orayı biraz anlamadım. Yoksa buruna mı damlatıyorsunuz bir damcı gibi?

Onun kullanımını bana anlatırsınız.

Sinüzitin için:

Burundan, 1 bardak suya 2 damla (yakabilir sinüslerini, fazla gelirse 1'e indir) miktarında hazırlayıp çekebilirsin. Daha iyi sonuç için, senin paylaştığın sinüs temizleme setindeki plastik fışkırtma parçasını kullanmanı öneririm. Burnundan çektikten sonra burnunu sümkürmen/burnundan çıkartman daha iyi olur ağzından çıkartmaktansa - fazla zorlama bunu yaparken, kulaklarına basınçla zarar vermemelisin. Hani bazen burnunu silerken kulakların acır ya östaki borusundaki basınçtandır, zorladığın anlamına gelir ve iyi bir şey değildir.

Buhar difüzörü/Buhar makinesinde de 1lt suya 5 damla olacak şekilde damlatıp gece yatarken açık bırakıyorum. Sabaha kadar çalışıyor makine. Bu alt/üst bütün solunum yollarına etki eder. Sadece sinüzit değil, üşüttün veya öksürmeye başladıysan iyi geler genelde.

Hocam bendede yanak ve yüzde uyuşma oluyor şakaklarda ağrı ve kulakta damar atıyor kalp atması gibi burnum zaten tıkalı çıt çıt ses geliyor sinüzit var mı bende de 1 senedir hayat kalitemi mahvetti.
Sinüzitte suratına fil oturmuş gibi hissediyordum bende, çok ağrıdığı için bazen gözlerimi açmak bile zor geliyordu.

Gerçi sen İzmirde görünüyorsun, sende aynı şeyi uygulayabilirsin eğer sinüzit olursan - yazın denizde dalmaya gitsene, dalamıyorsan da birisinden yardım alarak dal, burnun açık şekilde su altında bekle, yukarıda yazdım, basınç mevzusu. Diğerlerini unutma, saçlarını kurutmak, bere takmak mesela.

İyotu suya damlatıp buruna mı çekeyim hocam orasını anlamadım açıkçası.

Bir de açıkçası bende suratımda ağrı hissi zerre kadar da olsa yok. Ağrı yaşamadım ben açıkçası. Tuzlu su hazırlayıp ovuçlarımda burnuma çekiyorum ve biraz ağzıma akacak kadar bekliyorum ama ağzıma akan o sıvıyı içeri gitmemesi adına tükürüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı