Amazon'dan ucuza RTX 3000 serisi satın alma şansı

Herkese selamlar. Şimdi size Amazon.com.tr'den (Türkiye sitesi yani bu ne demek? Vade farksız kredi kartına 6 taksit imkanı demek.) nasıl Türkiye'deki stokçuların eline düşmeden piyasadan çok daha ucuza ekran kartı alacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Gerek kripto para piyasasındaki inanılmaz yükseliş gerek şirketlerin pandemi dolayısıyla üretiminin azalması gerek yine aynı sebepten ulaşım organizasyon maaliyetlerinin artması gerek Türk esnafının ikinci el araba piyasasında yaptığı gibi az stoğu bahane ederek fahiş fiyat çekmesi sebebiyle ekran kartı fiyatları çok fazla. Örnek olarak benim Amazon'dan satın aldığım kartı görsel olarak ekledim. ASUS TUF GAMING OC RTX 3070. Bütün gümrüktür depozitodur kargo dahil ödediğim ücret 5800 TL.

Bu da Türkiye'de kartları diğer mağazalara göre nispeten daha ucuza satan QP Bilişim'deki fiyatı : Asus TUF Gaming GeForce RTX 3070 OC Edition 8GB 256 Bit Ekran Kartı

Arada fahiş bir fiyat farkı var. Uzatmadan şimdi size kısaca anlatıyım.

Amazon Germany ürünlerini Amazon.com.tr üzerinden satmaya başladı. Kendi sitelerine stok ekledikleri an aynı ürün Türkiye sitesinde de satışa sunuluyor. Fakat arada şöyle bir fark var: ürün stoğu bitince ürün arama sayfasından siliniyor. Yani ürün arama kısmına RTX 3070 yazdığınızda o ürün o an stokta, satışta değilse o ürün sayfasını görüntüleyemiyorsunuz. Bunun nasıl bir zararı var bize; ürünü favorilerimize ya da stoğa girince haber verilecekler listesine ekleyemiyoruz. Bu ne demek tüm gün arama yapıp stoklara eklendiği anı bulmamız lazım bu da büyük bir külfet. Ben zamanında bu ürünler arama kısmında gözükürken böyle değilken favorilerime ekledim yani sizinle direk ürün linklerini paylaşacağım en azından elde edebildiklerimi. Başka bunu uygulayan arkadaşlar da varsa onlar da konu altına eklerse düzenlerim iletiyi.

Ürün geldiğinde haber ver bildirimi işe yaramıyor bu arada. Elde olan 5-10 kart hem Almanya hem Türkiye'de aynı anda satışa sunulduğu için stoklar 30 saniyede bitiyor talep çok fazla arz yok. Yapılması gereken ürünlerin hepsini bir alışveriş listesine ekleyip, profil-listelerim kısmından listeye tıklayıp bu sayfayı arada sırada yenilemek. Olay biraz şans işi çünkü ne zaman stoklara ekleneceğini bilmiyoruz. Yenilediğinizde sağ tarafta beyaz kutucuk içerisinde "Satın alma seçeneklerini gör" yazısı yerine sarı kutucuk içerisinde "Sepete ekle" yazıyorsa ürün stokta ve satın alınabilir halde demektir. Aynı şekilde ürün altında stok ne zaman gelecek bilmiyoruz yerine fiyatı yazıyorsa yine stoklardadır.Örnek fotoğraf ekleyeceğim. Linkleri fiyatları ile paylaşıyorum :

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC 8GB ekran kartı: Amazon.com.tr (5200 TL stoktayken)

ASUS GEFORCE DUAL-RTX3070-O8G : ASUS GEFORCE DUAL-RTX3070-O8G 8GB GDDR6 256bit OC 2xHDMI 3xDP RGB EKRAN KARTI: Amazon.com.tr (Fiyatını göremeden stoğu bitip duruyor bunun)

Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8GB : Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8GB ekran kartı: Amazon.com.tr (5800-6300 TL ikilisinden biri oluyor fiyatı)

MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO : GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO: Amazon.com.tr (6000-6200 TL)

Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Master 8GB : Gigabyte AORUS GeForce RTX 3070 Master 8GB ekran kartı: Amazon.com.tr (Fix olarak hep 7200 TL.)

Gigabyte RTX3080 VISION 10GB : GIGABYTE GVN3080VISIONOC10G RTX3080 VISION 10GB 320B GDDR6X DP-HDMI: Amazon.com.tr (8000 TL)

MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X OC : GeForce RTX 3070 VENTUS 2X OC: Amazon.com.tr (5900 ya da 6700 TL olarak giriyor stoklara)

MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 3X OC : GeForce RTX 3070 VENTUS 3X OC: Amazon.com.tr (6000 TL civarlarındaydı hatırlamıyorum.)

MSI GeForce RTX 3080 VENTUS 3X 10G OC : GeForce RTX 3080 VENTUS 3X 10G OC: Amazon.com.tr (8500 TL)

ASUS GEFORCE TUF-RTX3070-O8G-GAMING : ASUS GEFORCE TUF-RTX3070-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256bit OC 2xHDMI 3xDP EKRAN KARTI: Amazon.com.tr (5800 TL'ye satın aldım.)

Benim takip ettiğim, listeme eklediğim ürünler bunlardı. Arama yaparak bu ürünlerin sayfasına ulaşamıyorsunuz sadece referans linki ile ya da stoktaysa. Linkleri paylaşma sebebim o. Fiyatlar değişebiliyor benim aldığım ASUS 7500-6700-6300-5800 fiyatlarını gördü gün içerisinde farklı saatlerde (Düzenli olarak azalmadı değişkendi bir fazla bir az.). Bütçenize göre ister bekleyin ister satın alın. Ürünler Amazon Germany tarafından satılsa da Amazon garantisi altında yani o konudan endişe duymayın. Örnek fotoğrafları ek olarak aşağı ekliyorum umarım yardımcı olabilmişimdir. Ekstra 2-3 bin TL ödeyeceğime biraz işsizlik yaparım diye düşünüp böyle bir yol izledim. İyi forumlar.

Hocam listedeki bi ürün şuan stokta 10 adet var ama çok pahalı geldi bana

Allah'ın belası fırsatçı tüccarın teki koymuş. Amazon Germany satmıyor.
"Neden şerefsizlik yapıyorsunuz?" diye bence gayet makul bir soru yönelttim. Cevabı ekte. Ben dikkat edecek mişim. Milleti kazıklayan benim ya. 500USD MSRP ürün700 800e kadar anlarım bir nebze de 1500 dolardan satmak da şerefsizlik değilse ben de adam değilim.

Dosya Ekleri

• Bild_2021-01-16_152031.png
    Bild_2021-01-16_152031.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 81

Allah'ın belası fırsatçı tüccarın teki koymuş. Amazon Germany satmıyor.
"Neden şerefsizlik yapıyorsunuz?" diye bence gayet makul bir soru yönelttim. Cevabı ekte. Ben dikkat edecek mişim. Milleti kazıklayan benim ya.
Hocam 1 hafta boyunca Amazon Almanya bu ürünü 5 bin liraya sattı. Kargoyla 5100. Allah için bu nasıl bir fiyatlandırmadır ya. İnanılmaz gerçekten. Umarım daha çok stok getirir Amazon. Bu satıcıyı da kara listeme ekledim gaming.gen ve teknobiyotik ile beraber.

Hocam 1 hafta boyunca Amazon Almanya bu ürünü 5 bin liraya sattı. Kargoyla 5100. Allah için bu nasıl bir fiyatlandırmadır ya. İnanılmaz gerçekten. Umarım daha çok stok getirir Amazon. Bu satıcıyı da kara listeme ekledim gaming.gen ve teknobiyotik ile beraber.
kaçırdığıma gerçekten üzüldüm. Gördüğüm an mest oldum bu ekran kartını. Komple beyaz PC topluyorum. Bir tek anakart bulamadım. Msi mortar titanium baktım bir süre ama dünyanın hiçbir yerinde kalmamış. Ben de en azından uyumlu olur diye full siyah anakart aldım.

neyse takibe devam.

Ne kullanıyorsunuz uzantı olarak?
Saçma sapan izinler istemeyen bir bunu bulabildim.
1610805941981.png

Şu ekranı görmekten bıktım yahu. Yok abi, gelmiyor 'sepete ekle' butonu.

Son düzenleme:
Hocam bende Cumartesi günü konunuzu gördüğümden beri bakıyorum. Salı gününden beri de uzun mesailer yapıyorum müsait olduğum her zaman ve akşam ondan gece 3 e kadar kalkmadan bakıyorum ama ümitlerim tükendi artık. O şans bende yok sanırım. @Geoffroy
@Geoffroy Hocam size bir şey sormak istiyorum. 2. el Almanya'dan RTX3060 Ti MSI X Trio buldum. Almanya da yaşıyormuş ve bu ürünü Almanya'dan almış. Türkiye'ye gelmiş ve üst modelini almış. İki ürünle dönemeyeceğini düşündüğü için satıyormuş. 4000TL fiyatı var. Ama Türkiye'de garantisi olup olmadığını bilmiyor. Bu konuda bilginiz var mı acaba? Almaya Mediamarktan almış ürünü.

Son düzenleme:
Hocam bende Cumartesi günü konunuzu gördüğümden beri bakıyorum. Salı gününden beri de uzun mesailer yapıyorum müsait olduğum her zaman ve akşam ondan gece 3 e kadar kalkmadan bakıyorum ama ümitlerim tükendi artık. O şans bende yok sanırım. @Geoffroy
@Geoffroy Hocam size bir şey sormak istiyorum. 2. el Almanya'dan RTX3060 Ti MSI X Trio buldum. Almanya da yaşıyormuş ve bu ürünü Almanya'dan almış. Türkiye'ye gelmiş ve üst modelini almış. İki ürünle dönemeyeceğini düşündüğü için satıyormuş. 4000TL fiyatı var. Ama Türkiye'de garantisi olup olmadığını bilmiyor. Bu konuda bilginiz var mı acaba? Almaya Mediamarktan almış ürünü.
Üstad gece pek gireceğini sanmıyorum stoklara. Gündüz vakitleri 10-19 arası daha muhtemel
Gigabyte Ventus geldi ama 8100tl pahalı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı