Advertisement

Amazon'un her şeyi iade alıp başkasına satması

Katılım
2 Şubat 2022
Mesajlar
39
Okuduğun kitapları anlayabiliyor olsaydın yapmazdın bunu.
Boşuna okuma bence.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Sanırım ekonomi, finans ve yazarı öleli 75 yıl geçmemiş (telif hakkı düşmemiş) kitapların ne kadar pahalı olduğundan haberiniz yok. Aylık geliri 400₺ bile olmayan bir öğrenciyim. Aylık kitap masrafım ortalama 600₺. Bana daha iyi bir çıkış yolu gösterirseniz onu uygulayacağım.
Bir Borsa Spekülatörünün Anıları: Yatırım Klasiği : Edvin Lefevre: Amazon.com.tr: Kitap son attığım linkteki kitap bütün borsacılar tarafından kabul edilen en önemli borsa kitabıdır. Kitabı basan yayınevi 73₺ ye satıyor.
İncelemeniz için ekonomi, finans kitapların çoğunun basıldığı Scala Yayıncılığın mağaza sayfasını da paylaşıyorum. Amazon.com.tr
 
KS
KS
Norman Jayden

Norman Jayden

Kilopat
Katılım
2 Eylül 2017
Mesajlar
6.261
Çözümler
11
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Sanırım ekonomi, finans ve yazarı öleli 75 yıl geçmemiş (telif hakkı düşmemiş) kitapların ne kadar pahalı olduğundan haberiniz yok. Aylık geliri 400₺ bile olmayan bir öğrenciyim. Aylık kitap masrafım ortalama 600₺. Bana daha iyi bir çıkış yolu gösterirseniz onu uygulayacağım.
600 TL'yi 4 gün falan çalışıp kazanabilirsin. Sonrasında 30 gün boyunca istediğin kitabı alır okursun kazandığın parayla. Veya 2. el kitap satan yerlere bakarsın. O kadar popüler kitaplar illaki vardır. Bana gönderilecek kitap neden önce senin elinden geçmek zorunda?

Burada firma da suçlu. Sadece seni suçlamıyorum.
 

QuaJiHuan

Centipat
Katılım
16 Eylül 2020
Mesajlar
333
Amazon'un iade aldığı ürünü normalde hasarlı ise imha etmesi gerekirdi. Bazı firmalar iade edilen ürünleri tekrardan satışa çıkartmıyorlar ya kullanacak parçalarını alıp yedek parça servisine veriyorlar veya imha ediyorlar.

Ben Amazon'dan 4 tane kulaklık aldım. 1 tanesi ilerleyen zamanlarda sorun çıkartınca servisten değiştirdim.

2. ürünüm de ise Amazon yolladı USB cihazı bozuktu ben ilettim ürünü benden aldılar ve bana yeni ürün yolladılar. Bu iade olan cihazı parçalarını alıp servis firmasına satmışlardı.

3. üründe 2 kere değişim yapmıştım ve en sonunda fiyatı yüksek olduğu için 3bin TL aldığım kulaklığı 10 bin TL ödedim 1 yıl sonra aynı kulaklık stoklara girince aldım. Farkı olan miktarı geri kalan 7 bin TL bana iade ettiler. Değişime giden son üründe ise direk imha ettiler ben başta inanmadım ama kulaklığı satın aldığım markanın servisini aradım teyit etmek amacı ile evet imha etmişler.

4. üründe yazılanlar ile markanın vadettiği özellikler tutmayınca iade istedim ürünü iade ettim.

2 seneden fazla Amazon'dan alışveriş yaptım ve iade için hep kapıma geldiler. Tabii İstanbul gibi yerde ikamet ettiğim için bu evden kargo hizmetini sunduklarını düşünüyorum.

Son örnek ise satıcının Amazon'dan başkası olması iadeyi engellemiyor. Amazon lojistik tarafından gönderilir olan bazı ürünlerde iade politikasında onay ve bedeli Amazon yapar.

Şimdi ben sorun yaşamadım diye Amazon güzeldir diye düşünmem. Herkes sorun yaşayabilir ama müşteriye istediğini veriyor mu?

Demek istediğim iade ise iade ürün miktarında indirim ise indirim. İadeli değişim ise yine değişim veriyorsa müşteri istediğini günün sonunda elde ediyorsa diğer markalardan bin kat daha iyidir.
 

Mainstein

Hectopat
Katılım
8 Ağustos 2017
Mesajlar
83
Merhaba 1 yıldır Amazon kullanıyorum. Totalde 25-30bin TL arası alışverişim oldu, ailem benim hesabımı kullanıyor bir şey almak için. Bilgisayar parçalarından tut, monitöre kitaba vs. Her şeyden alışveriş yaptım şimdiye kadar ve asla mağdur etmediler. İade kısmında asla sorun yaşamadım. Aldığım ürüne yakın zamanda indirim gelmişse farkı hediye bakiye olarak yolladıkları oldu, bu kitaptan iki tane almışım yanlışlıkla birini iade etmek istiyorum dediğimde fazlalık kitap sizde kalsın iadenizi yapacağız dedikleri se oldu. Müşteri hizmetlerinde çalışan kişiler hep saygılı davrandılar ve ellerinden geleni yaptılar yardımcı olabilmek için. İstanbul'da yaşıyorum ve kapıdan iade alma olayı Aramex kargo aracılığıyla yapılıyor. Daha önce hiç kullanmadım ben hep gidip MNG'ye veriyordum ki bu pazartesi ilk kez Aramex gelecek kargo için.


Size bu günlerde yaşadığım bir olayı anlatayım. Kasım 2021'de Viewsonic monitör aldım. Son 3 aydır ufak ufak temassızlık yapıyordu güç girişi. 3 gündür artık hiç güç almamaya başladı neredeyse, elimle kabloyu tutunca bile gidip geliyor güç. Garantiyle görüştüm işi çıkmaza götürdüler bende Amazon'a yazdım. Destek artık bu ürünü satmadıklarından değişim yapamıyoruz ancak depo kontrolünden geçerse iade alabiliriz isterseniz dedi (fiziksel hasar yoksa büyük ihtimalle kabul olur diye belirtti) Kabul ettim ve bu pazartesi depo kontrolüne götürmek için Aramex ile almaya gelecekler. İade olur olmaz orasını bilmiyorum daha ama Türkiye'de en iyi müşteri hizmetine sahip firma, şimdilik.

Bu arada monitörü 2400e aldığımdan mecburi elime 2400 geçecek. Monitör fiyatlari uçtu gitti o yüzden üstüne ekleme yapıp yeni monitör almak durumunda kalacağım gibi.,
 

Yeni konular

Yukarı