Amazon'un her şeyi iade alıp başkasına satması

Öyleyse yapacak bir şey yok. Ben apayrı bir şey sandım. Ben Bursa'da yaşıyorum ben de MNG'ye gidip geri gönderim sağlamıştım ücretsiz. MNG iade kodu oluştursunlar. Anlaşmalı ücretsiz gönderebilmeniz lazım.
Oluşturdum kodu, ücretsiz geri göndereceğim de.
Canımı sıkan şey, onların kullanılmış ürün göndermeleri sonucunda vaktimi ve paramı harcayıp kargo şubesine gitmem gerekecek. Onların hatası yüzünden giren bana giriyor.
Umurlarında da değil.

Onların hatası yüzünden giren bana giriyor.
Umurlarında da değil.
Haklısınız gerçekten. Deneme amaçlı bir ürün arayayım dedim. Arama kısmında LGA775 yazarak aşağıdaki ürüne ulaştım. İşlemci fanı. Ürünün arama kriterlerinde ve başlığında 775 soket uyumlu yazmasına rağmen ürünün detaylarında "LGA 115X (1150 / 1155 / 1156) soket işlemciler ile tam uyumlu " yazıyor. Anlamayan birisi tutup bunu satın alsa sorun yaşayacak. Ürünün kutu görselinde de 775 ibaresi yok. Satalım da para dönsün zihniyeti bu.

Haklısınız gerçekten. Deneme amaçlı bir ürün arayayım dedim. Arama kısmında LGA775 yazarak aşağıdaki ürüne ulaştım. İşlemci fanı. Ürünün arama kriterlerinde ve başlığında 775 soket uyumlu yazmasına rağmen ürünün detaylarında "LGA 115X (1150 / 1155 / 1156) soket işlemciler ile tam uyumlu " yazıyor. Anlamayan birisi tutup bunu satın alsa sorun yaşayacak. Ürünün kutu görselinde de 775 ibaresi yok. Satalım da para dönsün zihniyeti bu.
Amazon'daki başka bir satıcı olsa Amazon'a şikayet edersin de, satıcı da Amazon olunca kime şikayet edeceksin? Amazon'un bu kadar baştan savma iş yapmaya başlaması soğuttu kendilerinden beni.
Tıraş makinesi fabrika çıkışı sırasında test amaçlı kesim yapılıyor, az bir kıl varsa test amaçlı yapılmıştır.
Hocam lafınıza güvenip ürünü şarja takayım dedim. Şarj da olmuyor. Temassızlık var.
1 milim oynatınca şarj oluyor, 1 milim oynatınca şarj olmuyor. İleri doğru ittirmek falan gerekiyor, bırakınca şarj olmayı da bırakıyor. Kesinlikle iade ürünü ve kullanılmış.

Amazon'dan bir daha bu tarz hijyenik olmasını beklediğim bir ürünü sipariş vermeyeceğim.

Son düzenleme:
Başka bir müşteri temsilcisine yazın bu eleman size uyuz olduğu için böyle davranış göstermiş gibime geliyor ha. Amazon da bu aralar hafiften bozmaya başladı.

Bozan Amazon değil, adamların iyi niyetini suistimal eden bilinçsiz tüketici.
Başka bir müşteri temsilcisine yazın bu eleman size uyuz olduğu için böyle davranış göstermiş gibime geliyor ha Amazonda bu aralar hafiften bozmaya başladı.
Bozan Amazon değil adamların iyi niyetini suistimal eden bilinçsiz tüketici . Bende Amazon'da satıcıyım kamp ürünleri satıyorum stoğu tükenen bir ürünüm vardı bir süre sonra tekrardan aktif olduğunu fark ettim 1 müşteri 2 adet ürünü satın alma tarihinden 24 gün sonra iade etmiş envantere eklenip tekrardan satışa açılmış sorun olabileceğini düşünüp ürünleri geri istedim . Ürünleri kontrol ettiğimde adam kampta ürünleri kullanmış ve kullanıldığı belli olmasın diye iyice temizlemiş ama ben kendi ürünümü biliyorum bunu fark ettim . Eminim bu adam seneye kampa giderken tekrardan sipariş edip kullanıp iade edecek fakat bende iade adresini değiştireceğim ve büyük bir zevkle iade isteğine onay vermeyeceğim 😃

Son düzenleme:

Bozan Amazon değil adamların iyi niyetini suistimal eden bilinçsiz tüketici . Bende Amazon'da satıcıyım kamp ürünleri satıyorum stoğu tükenen bir ürünüm vardı bir süre sonra tekrardan aktif olduğunu fark ettim 1 müşteri 2 adet ürünü satın alma tarihinden 24 gün sonra iade etmiş envantere eklenip tekrardan satışa açılmış sorun olabileceğini düşünüp ürünleri geri istedim . Ürünleri kontrol ettiğimde adam kampta ürünleri kullanmış ve kullanıldığı belli olmasın diye iyice temizlemiş ama ben kendi ürünümü biliyorum bunu fark ettim . Eminim bu adam seneye kampa giderken tekrardan sipariş edip kullanıp iade edecek fakat bende iade adresini değiştireceğim ve büyük bir zevkle iade isteğine onay vermeyeceğim 😃
Satıcı sizsiniz ama gönderici Amazon değil mi?

Bu tür satış yönteminde elinizdeki ürünleri önceden Amazon'a gönderiyorsunuz ve satış olduğunda Amazon kendi deposundan kendi kargosuyla mı yolluyor müşteriye? Ödemeniz nasıl oluyor satışta ve iadede?

Attıkları kağıdı çıkartıp ürünün kutusuna yapıştırmam lazımmış, pul yapıştırmam lazımmış, kargo ücretini ödemem lazımmış... Amazon beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Ben de telefon kılıfı iade ettim yaklaşık 2 ay kullandıktan sonra bazı şikayetlerimden kaynaklı ve kod verdiler her firmada olduğu gibi. Bir şey yapıştırmam vs. istenmedi. Ayrıca şuana kadar onlarca ürün satın aldım hiçbiri 2.el değildi. Şanssızlık yaşamışsınız. Müşteri temsilcisi de normalden daha katı davranmış size karşı:(

Satıcı sizsiniz ama gönderici Amazon değil mi?

Bu tür satış yönteminde elinizdeki ürünleri önceden Amazon'a gönderiyorsunuz ve satış olduğunda Amazon kendi deposundan kendi kargosuyla mı yolluyor müşteriye? Ödemeniz nasıl oluyor satışta ve iadede?
Satıcı biziz gönderim yapan amazon ürünleri depoya gönderiyoruz satış ve iade sürecini onlar yönetiyor biz stok ve ödeme takibi yapıyoruz bizim icin çok büyük bir avantaj tek dez avantajı iadelerin bize değil Amazona gitmesi o durumu da satıcının takip edip ürünleri geri istemesi gerekiyor memnuniyetsizlik yaşanmaması için

Hocam ben de pahalı olan ve internette PDF'i bulunmayan kitapları alıp okuyup tekrar iade ediyorum. Yaptığımım etik olmadığının farkındayım ama öğrenciyim ve elimden pek bir şey gelmiyor. Bu tamamen müşterilerle alakalı. Amazon Kanada'da mağazam vardı 20-25 arası satış yaptım ve 1 tane bile iade gelmedi. (mutfak ürünleri satıyordum belki o yüzden olabilir.)

Hocam ben de pahalı olan ve internette PDF'si bulunmayan kitapları alıp okuyup tekrar iade ediyorum. Yaptığımım etik olmadığının farkındayım ama öğrenciyim ve elimden pek bir şey gelmiyor. Bu tamamen müşterilerle alakalı. Amazon Kanada'da mağazam vardı 20-25 arası satış yaptım ve 1 tane bile iade gelmedi. (mutfak ürünleri satıyordum belki o yüzden olabilir.)
Okuduğun kitapları anlayabiliyor olsaydın yapmazdın bunu.
Boşuna okuma bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı